Aktualizace: 16.02.2024 11:50

Minsk – Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes uvedl, že jeho země na hranicích s Ukrajinou zadržela několik sabotérů. Píší o tom běloruská média, podle kterých byli zadržení ukrajinské a běloruské národnosti.

„Dnes jsme zadrželi několik sabotérů na hranicích s Ukrajinou. S pomocí dronů, se někteří ukrajinští občané proplazili bažinami k naší hranici a za účelem spáchání sabotáže zejména na území Ruska a Běloruska přenesli výbušniny,“ řekl Lukašenko na spotřebitelské konferenci v Minsku.

Zásah běloruských úřadů Lukašenko označil za „protiteroristickou operaci“ a dodal, že podobné akce se odehrávají dvakrát až třikrát týdně, přičemž veřejnost o nich často vůbec netuší. Bližší podrobnosti o zadržených – kromě jejich národnosti – nezmínil.

Bělorusko je nejbližším spojencem Ruska ve válečném tažení na Ukrajině, které Moskva zahájila před dvěma lety. Minsk sice své vojáky do bojů nevyslal, ale poskytl Rusku k útoku proti Ukrajině své území. V počáteční fázi invaze odtud ruská vojska vedla ofenzivu na Kyjev.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.