Aktualizace: 8.07.2024 09:49

Jihlava – Jihlavská nemocnice propustila tři ze šesti hospitalizovaných, kteří se zranili v noci na neděli na hudebním festivalu při tlačenici u vchodu do velkého nafukovacího stanu. Nemocnici mohli dnes opustit tři pacienti z dětského oddělení, zůstává tam jeden a je na jednotce intenzivní péče. Nemocnice se musí dál starat také o dvě dospělé pacientky, které kvůli vážným poraněním skončily na JIP, ale už by měly být přeloženy na standardní pokoje. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Celkem nemocnice po události ošetřila včetně hospitalizovaných 34 lidí, některé do nemocnice přivezli záchranáři, jiní přišli sami. „Celkový počet lidí, které jsme v souvislosti s Vysočina festem ošetřili, je 34. Prvně jich bylo 17 a dalších 17, kteří přišli během odpoledne a večera včera (v neděli),“ řekla Zachrlová.

U všech dětských pacientů lékaři předpokládají, že se vyléčí bez následků. Nikdo z těch, kdo do nemocnice přišel v neděli večer, neměl poranění vážné, ošetřit se nechali kvůli pohmožděninám nebo drobným ranám, dodala Zachrlová.

V noci na neděli přivezla zdravotní záchranná služba do nemocnice sedm lidí, další přišli na ošetření sami. Policie vyšetřuje událost na Vysočina festu jako obecné ohrožení z nedbalosti. Organizátoři jsou přesvědčeni, že všechna bezpečnostní opatření dodrželi.

V noci na neděli platila pro Vysočinu výstraha před silnými bouřkami. Pořadatelé posunuli vystoupení posledních interpretů tak, aby produkce skončila před půlnocí. Krátce nato začalo pršet. Po výpadku proudu se začala prohýbat střecha stanu. Když moderátor vyzval lidi, aby ze stanu odešli, začali se v panice tlačit u vchodu.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.