Aktualizace: 6.05.2024 16:02

Praha – Tenista Jiří Lehečka má podezření na únavovou zlomeninu bederního obratle a jeho účast na Roland Garros je nejistá. Webu iSport.cz to řekl hráčův trenér Michal Navrátil. Dvaadvacetiletý Lehečka odstoupil v pátek kvůli zranění ze semifinále antukového turnaje v Madridu. Odhlásil se i z turnaje v Římě, který se koná tento týden.

„Je podezření na únavovou zlomeninu obratle. Oběma nám ukápla slzička. Je to těžké po tom všem, co se tam odehrálo,“ řekl Navrátil.

Lehečka se dostal do semifinále turnaje ATP 1000 poprvé v kariéře. Vyřadil mimo jiné vítěze 22 grandslamových titulů Španěla Rafaela Nadala. V novém vydání žebříčku se nejlepší český tenista současnosti posunul na 23. místo a vyrovnal si osobní maximum.

V semifinále s Kanaďanem Félixem Augerem-Aliassimem ale odehrál jen šest her. Za stavu 3:3 si vyžádal pauzu na ošetření a po dalších pár míčcích duel definitivně vzdal. Na místě se mu snažil pomoci i fyzioterapeut Pavel Kolář.

„Chtěl bych mu za to moc poděkovat, už se zraněním ale nešlo nic dělat. Jak rostla zátěž, problémy se prohlubovaly. Když se pak Jirka natahoval k bekhendu, chytlo ho to a už trpěl. Volal jsem na něj, ať skrečuje, že zdraví je přednější,“ uvedl Navrátil.

Další Lehečkovy starty jsou v tuto chvíli nejisté. Ohrožená je i účast na pařížském grandslamu, který odstartuje 26. května.

„Roland Garros je s velkým otazníkem. Za chvíli je i Wimbledon. Tohle je nejhorší možné období, kdy se zranit. Všichni jsme z toho hodně skleslí,“ uvedl Navrátil. „Jirka je mladý a dobře stavěný kluk, léčba se může urychlit. Hlavně se ale musí udělat pořádně, ne aby se zranění vracelo. Ať je Jirka v pořádku, to je to hlavní,“ dodal hráčův trenér.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.