Aktualizace: 26.01.2024 12:24

Cortina d’Ampezzo (Itálie) – Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká kvůli zdravotním problémům vynechá oba sjezdy v Cortině d’Ampezzo. Po neúčasti v dnešním závodě nenastoupí ani v sobotu, řekla ČTK mluvčí jejího týmu Erika Alchusová. Ve hře zůstává účast Ledecké v nedělním superobřím slalomu.

Ledecká v Itálii absolvovala jen středeční trénink, který absolvovala pouze jako prohlídkovou jízdu. Pak kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odcestovala na vyšetření plic do Innsbrucku. S trojkou byla ve startovní listině dnešního závodu, ale na trati se neobjevila. „Zdravotní stav Ester stále není stoprocentní. Proto vypustí i sobotní sjezd. Když se bude v sobotu cítit lépe, pojede alespoň v neděli superobří slalom,“ řekla Alchusová.

Se zdravotními problémy se Ledecká potýká bezmála dva měsíce. Navzdory kašli závodila v lyžařském Světovém poháru i na snowboardu minulý týden, kdy vyhrála oba paralelní slalomy v bulharském Pamporovu. Pak se ale její stav znovu zhoršil. Detaily k výsledkům vyšetření tým nezveřejnil, ale potíže přetrvávají. V Cortině, kde byla Ledecká předloni ve sjezdu třetí, tentokrát osmadvacetiletá Češka v nejrychlejší disciplíně závodit nebude.

Ledecká se v této sezoně vrátila do lyžařského Světového poháru poté, co minulý ročník ztratila kvůli léčbě zlomené klíční kosti. Jejím nejlepším výsledkem na lyžích je zatím jedenáctá příčka ze superobřího slalomu v Zauchensee, který se jel 14. ledna.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.