Aktualizace: 26.03.2024 07:44

Kyjev/Moskva – Ukrajinské síly sestřelily všech 12 dronů vypuštěných během noci ruskými jednotkami proti Ukrajině, uvedl dnes velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk. Ruské ministerstvo obrany naopak ohlásilo zničení 13 střel vypálených podle ministerstva z raketometu RM-70 Vampire české výroby nad Belgorodskou oblastí, která sousedí s Ukrajinou.

Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Nicméně podle belgorodského gubernátora Vjačeslava Gladkova ve vsi Dubovoje dva lidé utrpěli zranění a při ostřelování utrpěly škody dvě desítky obytných domů a hospodářské stavení. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace informuje o dvou hasičích, kteří utrpěli zranění ve vsi Golovčino, rovněž v Belgorodské oblasti.

Nálet ruských bezpilotních letounů íránské výroby během noci odrážel Charkov na východě Ukrajiny, zprávy o dronech přicházely také ze Sumské oblasti na severu země a z Mykolajivské oblasti na jihu, podotkla stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Rusové kromě toho zaútočili na Doněckou oblast na východě země dvěma původně protiletadlovými raketami S-300, upravenými k ostřelování pozemních cílů, uvádějí ukrajinská média s odvoláním na ozbrojené síly.

Válka Ruska proti Ukrajině, rozpoutaná na rozkaz prezidenta Vladimira Putina, trvá 762. den.

 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.