Aktualizace: 8.07.2024 11:28

Manchester – Jan Kvěch, Václav Milík a s nimi jako náhradník Adam Bednář zabojují ve středu o postup do finále Ploché dráhy národů. Čeští jezdci budou mít v Manchesteru za soupeře obhájce předloňského prvenství Australany, Dány, Lotyše, Američany, Slovince a Nory. V úterním semifinále se o tři postupová místa utkají favorizovaní Poláci s výběry Švédska, Německa, Finska, Itálie a Ukrajiny. Přímo do sobotního finále jsou nasazeni domácí Britové.

Předloni v pátém ročníku Speedway of Nations v dánském Vojensu dovedli Milík s Kvěchem české barvy k přímému postupu z druhého místa za Švédy a ve finále skončili nejlépe v historii pátí. I tentokrát z každého semifinále dva týmy postoupí rovnou do sedmičlenného finále, třetí a čtvrtý celek se utkají v dodatečném přímém souboji o zbylé místo.

„Chceme do finále. Máme dobrý tým, a pokud budeme mít i dobrý den, myslím, že máme šanci postoupit,“ řekl na webu soutěže Kvěch, který je letos stálým účastníkem Grand Prix. V minulém závodě v Gorzówě před týdnem skončil devátý a těsně mu unikl premiérový postup do semifinále.

Úřadující vítězové Australané vsadili opět na dvojici účastníků seriálu Grand Prix, aktuálně druhého Jacka Holdera s Maxem Frickem, který v MS startuje jako náhradník za dlouhodobě zraněného krajana Jasona Doylea. V dánské sestavě legendárního Nickiho Pedersena nechybí třetí muž GP a úřadující evropský šampion Mikkel Michelsen a čeští jezdci narazí v semifinále i na exmistra Evropy Andžejse Lebeděvse jako lídra Lotyšů.

V úterním semifinále se na oválu představí v polských barvách čtyřnásobný mistr světa a aktuální lídr Bartosz Zmarzlik se sedmým mužem pořadí Dominikem Kuberou. Obhájce bronzu Švédy povede vicemistr světa a vítěz poslední Grand Prix Fredrik Lindgren, výčet pravidelných účastníků individuálního šampionátu v semifinálovém programu doplňuje Němec Kai Huckenbeck.

Britové sestavu oznámí až před finále, ale při zranění trojnásobného mistra světa Taie Woffindena, který si v Gorzówě zlomil loket, by v ní neměli chybět Robert Lambert a Dan Bewley. Aktuálně pátý a devátý muž Grand Prix byli už u titulu v roce 2021, kdy se také jelo v Manchesteru, minule ve Vojensu skončili druzí.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.