Studio ČT24: Kůň na pardubickém závodišti vběhl mezi diváky (zdroj: ČT24)

Na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a zranil čtyři lidi. Ženu a dítě sanitka převezla do nemocnice. Další muž byl ošetřen na místě, jeden zraněný se k ošetření vydal sám, sdělila mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Policisté případ vyšetřují, podle mluvčí Dostihového spolku Kateřiny Anny Nohavové jde o nešťastnou událost.

Zranění podle Janovské nejsou život ohrožující, policie čeká na lékařské zprávy. „Co máme informace o zraněném dítěti, jedná se o středně těžké poranění, které si vyžádá pravděpodobně hospitalizaci do druhého dne. Záleží na vyšetřeních. Přesnou informaci o zranění dospělé osoby (…) nemáme,“ přiblížil ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar.

Policie mimo jiné zjišťuje, zda diváci stáli na místě, které k tomu bylo určené. Policejní mluvčí vyzvala svědky, kteří mají fotografie a videozáznamy z události, aby se přihlásili a poskytli je policii.

„Kůň přeskočil plot a vběhl před tribuny. Je to nešťastná náhoda. Cílová rovina je od prostoru před tribunami oddělená bariérou, živým plotem, za ním je ulička a za ní ještě klasický plot. Ten kůň toto vše stačil přeskočit. Kdyby měl jezdce, tak by se to nestalo,“ uvedla Nohavová.

„Incident se stal ve třetím dostihu, který startoval ve 14:15. Devítiletá hnědka ze stáje Zeas Staré Hradiště nejprve v dostihu ztratila žokeje Jana Kratochvíla a pak se splašená nekontrolovaně řítila k prostoru před tribunami. Dvakrát naprosto nečekaně překonala čerstvě modernizovanou bariéru s živým plotem, nejdřív uvnitř a poté bariéru vnější,“ popsal redaktor ČT Vlastimil Weiner.

Podle Nohavové nikdo z Dostihového spolku nepamatuje, že by se podobná událost na závodišti stala. Proto zatím neuvažuje o změně zabezpečení návštěvníků. „Nestala se žádná chyba nebo závada, byla to zcela mimořádná a nešťastná událost,“ dodala.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.