Komerční prezentace Aktual.: 12.10.2024 08:05

New York – Hokejisté Tampy Bay zvítězili v NHL ve svém úvodním utkání sezony 4:1 na ledě Caroliny. Výhru řídil Nikita Kučerov čistým hattrickem ve třetí třetině. Petr Mrázek zůstal na střídačce Chicaga, které podlehlo ve Winnipegu 1:2 v prodloužení.

Carolina, které zápasem také odstartovala nový ročník, vedla od 15. minuty trefou Jordana Staala. Na začátku druhé třetiny ale vyrovnal Brayden Point z přesilové hry a třetí dějství si podmanil Kučerov. Ruský útočník strhl v 52. minutě vedení na stranu Tampy Bay v početní výhodě a výhru pojistil dvěma trefami při hře domácích bez gólmana. Za poražené odehrál ve druhém útoku téměř devatenáct minut Martin Nečas, ale neprosadil se.

Mrázek odchytal první zápas Chicaga v sezoně a ve Winnipegu kryl záda Arvidu Söderblomovi, který držel čisté konto až do předposlední minuty základní hrací doby. V závěru jej překonal Mark Scheifele, který rozhodl po 38 sekundách i prodloužení.

NHL:

Carolina – Tampa Bay 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 15. J. Staal – 52., 58. a 60. Kučerov, 23. Point. Střely na branku: 21:23. Diváci: 18.817. Hvězdy zápasu. 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. J. Staal (Carolina), 3. Hedman (Tampa Bay).

Winnipeg – Chicago 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 59. a 61. Scheifele – 37. Donato. Střely na branku: 35:26. Diváci: 14.564. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Söderblom (Chicago), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Vegas – St. Louis 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 9. Eichel, 19. Barbašov, 23. Theodore, 53. N. Roy – 7. a 28. Bučněvič, 56. Thomas. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.861. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Eichel, 3. N. Roy (všichni Vegas).

Vancouver – Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky: 13. Höglander, 32. Blugers – 18. Foerster, 43. York, rozhodující sam. nájezd Frost. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.875. Hvězdy zápasu: 1. Ersson (Philadelphia), 2. Lankinen (Vancouver), 3. York (Philadelphia).