Aktualizace: 12.02.2024 20:51

Kladno – Hokejisté Vítkovic vyhráli v dohrávaném utkání 16. kola extraligy na ledě posledního Kladna 4:0 a připravili tak Rytířům šestnáctou porážku v řadě. Na vylepšení nelichotivého klubového rekordu Středočechů se gólem a asistencí podílel Patrik Zdráhal, brankář Lukáš Klimeš udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Duel sledovalo jen 1407 diváků, což je nejnižší extraligová návštěva v aktuálním ročníku.

Utkání se od počátku hrálo v komorní atmosféře, fanoušci domácích v „kotli“ vyvěsili transparent namířený proti majiteli Jaromíru Jágrovi, který tentokráte chyběl v sestavě, a samotnému hokeji ostentativně nevěnovali pozornost.

V úvodu byli aktivnější hosté a než si hostující gólman Klimeš připsal první zákrok, jeho protějšek Mitens už jich měl na kontě pět. Vyřešil ale i nejnebezpečnější šanci Peterka. Poté se probrali i domácí, poklidný průběh zápasu ale nezměnili.

V 17. minutě mohli otevřít skóre Roberts Bukarts a Krieger, za již překonaného Mitense však stihl zaskočit Martenet. Ještě v první části se ale hosté do vedení dostali. Lotyšského brankáře prostřelil Zdráhal, otevřel skóre a připsal si první gól v sezoně.

Na začátku druhé části dostal čtyřminutový trest za faul vysokou holí Babka a Vítkovičtí své vedení navýšili. První šanci Robertse Bukartse ještě Mitens zlikvidoval, při dalším střídání ale již lotyšský útočník krajana v kladenské brance prostřelil.

Příležitosti ke skórování si pak dokázali vypracovat i domácí, jenže Klimeš chytal spolehlivě. Se svými spoluhráči přestál i dvě oslabení při vyloučeních Prčíka.

V úvodu třetí třetiny se hned dvakrát dostal do slibné šance Frolík, snížit se mu však nepodařilo. Klimeše nepřekonal ani Jarůšek. Ve 44. minutě tak přiblížil hosty výhře Rihards Bukarts, který prostřelil Mitense.

V 50. minutě zvýšil emoce na stadionu faul Šoustala na Ticháčka, který se následně rozhodl pomstít Nemčík. Kladenský bek následně odešel s vyšším trestem do kabin, když poté dostal pětiminutový trest i Frolík, hráli hosté 131 sekund v pěti proti třem. Gól ale nedali. Prosadili se až v klasické početní výhodě, kdy na konečných 4:0 upravil Krieger.

Vítkovice porazily Kladno potřetí za sebou, i nadále jsou desáté. Na devátou Olomouc ale ztrácí už jen šest bodů. Kladno je poslední a na třináctou Mladou Boleslav má manko 12 bodů.

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. P. Zdráhal (L. Kovář, Barinka), 28. Roberts Bukarts (P. Zdráhal), 44. Rihards Bukarts (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika – Rampír, Axman. Vyloučení: 3:4, navíc Nemčík a Frolík oba 5 min. a do konce utkání, Babka (všichni Kladno) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1407.

Sestavy:

Kladno: Mitens – Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Veber, Martenet – Frolík, Jarůšek, O. Bláha -Tralmaks, Melka, Sideroff – M. Procházka, Babka, Smoleňák – Strnad, Vimmer. Trenér: Vejvoda.

Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek – Lakatoš, Chlán, Kotala – P. Zdráhal, Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Roberts Bukarts – Šoustal, Claireaux, Rihards Bukarts. Trenér: Trnka.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.