Aktualizace: 25.05.2024 11:27

Poznaň (Polsko) – Kanoistka Martina Malíková vybojovala na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Pozani druhé místo v závodě na 1000 m, v němž se za účasti pouhých šesti lodí jelo přímo finále. Deblkanoisté Jiří Minařík a Antonín Hrabal obsadili po postupu z pátečních rozjížděk šesté místo na poloviční trati 500 metrů.

Malíková navázala na bronz z úvodního závodu SP v Szegedu, kde rovněž využila méně početného startovního pole. V Poznani nestačila jen na Valeriji Teretovou z Ukrajiny, za níž zaostala o 4,76 sekundy. Šestá dnes na neolympijské trati skončila Klára Studničková.

Čtyřkajak ve složení Vladimír Cerman, Lukáš Souček, Ondřej Prchlík a Jiří Humhal dojel na pětistovce ve finále devátý stejně jako kajakářka Kateřina Mílová na dvojnásobné trati.

Hrabala dnes ještě čeká individuální start na kanoi, v níž postoupil do odpoledního finále na sprinterské dvoustovce.

Tři týdny před mistrovstvím Evropy v Szegedu vynechala druhý díl SP v Poznani řada předních závodníků i většina českých reprezentantů. Příležitost tak dostali mladí závodníci nebo ti, kteří se na velké akce nekvalifikovali.

SP v rychlostní kanoistice v Poznani:

500 m:

Muži:

C2: 1. Liou Chao, Ťi Po-wen (Čína) 1:40,50, …6. Minařík, Hrabal (ČR) 1:45,33.

K4: 1. Německo (Rendschmidt, Lemke, Schopf, Liebscher-Lucz) 1:20,32, …9. Česko (Cerman, Souček, Prchlík, Humhal) 1:25,15.

Ženy:

C2: 1. Sü Š‘-siao, Sun Meng-ja (Čína) 1:55,92.

K4: 1. Čína (Li Tung-jin, Jin Meng-tie, Wang Nan, Sun Jüe-wen) 1:32,78.

Mix:

K2: 1. Klattová, Stepun (Pol.) 1:38,59.

1000 m:

Ženy:

C1: 1. Teretová (Ukr.) 4:43,74, 2. Malíková 4:48,50, …6. Studničková (obě ČR) 5:22,13.

K1: 1. Anderssonová (Švéd.) 4:02,94, …9. Mílová (ČR) 4:22,88.