Aktualizace: 23.02.2024 07:23

New York – David Kämpf se podílel v NHL pátou brankou sezony na výhře hokejistů Toronta 7:3 na ledě Vegas a ukončil 23 zápasů trvající gólový půst. David Pastrňák vyšel bodově naprázdno v Calgary, kde podlehl s Bostonem 2:3 v prodloužení a byl u rozhodující akce utkání. David Rittich pustil dvě branky z devatenácti střel při prohře Los Angeles 1:4 s Nashvillem.

Toronto ovládlo první třetinu 4:0, přičemž všechny góly vměstnalo mezi 10. až 17. minutu. Kämpf vstřelil druhou branku týmu, před kterou s Ryanem Reavesem dobře napadali rozehrávku domácích a vybojovali puk. Celou akci zakončil český útočník mazácky: neukvapil se v prostoru před brankou, potáhl si kotouč do strany a zasunul jej nadvakrát podél betonu.

Dvěma góly přispěl k výhře Toronta Max Domi a konečnou podobu výsledku stanovil Auston Matthews, který dal 52. gól sezony v 55. utkání.

Calgary vedlo v úvodní třetině 1:0 a 2:1, branky vstřelili Oliver Kylington a slovenský útočník Martin Pospíšil. Za Boston odpověděl v obou případech Charlie Coyle. V prodloužení Pastrňák nepřekonal v brejku Jacoba Markströma, hra se rychle otočila a z přečíslení tři na jednoho rozhodl Nazem Kadri.

Rittich inkasoval jako první, bekhendovou kličkou jej překonal v deváté minutě Jakov Trenin. Z přesilové hry pět na tři vyrovnal ještě v úvodní třetině Kevin Fiala. Rozhodující moment nastal v 35. minutě. Luke Evangelista nahodil puk z rohu kluziště na Ritticha, který nedostal kotouč pod kontrolu a z dorážky se prosadil Mark Jankowski. Výhru Nashvillu pojistili Colton Sissons a Jeremy Lauzon při risku Los Angeles bez gólmana.

NHL:

Ottawa – Dallas 4:1, Detroit – Colorado 2:1 v prodl., Tampa Bay – Washington 3:5, New Jersey – NY Rangers 1:5, Pittsburgh – Montreal 4:1, St. Louis – NY Islanders 4:0, Calgary – Boston 3:2 v prodl., Carolina – Florida 1:0, Vegas – Toronto 3:7, Seattle – Vancouver 5:2, Los Angeles – Nashville 1:4.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.