Aktualizace: 25.05.2024 23:05

Řím – Juventus zakončil sezonu italské fotbalové ligy výhrou 2:0 nad Monzou. Gólem se s turínským týmem rozloučil brazilský obránce Alex Sandro, jenž zároveň 327. startem vyrovnal klubový rekord Pavla Nedvěda v počtu odehraných zápasů zahraničním hráčem.

Juventus se díky výhře v posledním 38. kole posunul na třetí příčku tabulky, o kterou ještě může přijít, neboť pátá Atalanta Bergamo ztrácí pět bodů a má dva zápasy dobru.

Oba góly padly v prvním poločase. Ve 26. minutě otevřel skóre Federico Chiesa a dvě minuty nato zvýšil ve svém posledním utkání za Juventus hlavičkou po rohu Sandro. Třiatřicetiletý obránce se s klubem, do kterého přišel v roce 2015, emotivně loučil při vystřídání čtvrt hodiny před koncem. Za turínský tým Sandro odehrál stejně soutěžních zápasů jako v letech 2001-2009 bývalý kapitán české reprezentace Nedvěd.

Juventus vedl v posledních dvou ligových zápasech Paolo Montero, jenž v roli dočasného kouče nahradil Massimiliana Allegriho odvolaného po triumfu v Italském poháru. Od příští sezony by měl „Starou dámu“ podle médií trénovat úspěšný kouč Boloni Thiago Motta.

Vicemistři z AC Milán remizovali doma s poslední Salernitanou 3:3. V derniéře v červenočerném dresu se prosadil i útočník Giroud a zakončil sezonu jako nejlepší střelec „Rossoneri“ s 15 góly. Od léta bude historicky nejlepší kanonýr francouzské reprezentace oblékat dres Los Angeles FC. Milánský celek vedl ještě tři minuty před koncem 3:1, ale náskok neudržel, remízu zařídil druhým gólem v utkání Simy.

Zápas byl rozlučkou trenéra Stefana Pioliho, jenž s týmem předloni získal první titul po 11 letech. Jeho nástupce zatím znám není, v médiích se spekuluje o Robertu De Zerbim, který skončil na lavičce Brightonu, a o Paulu Fonsecovi, jenž aktuálně trénuje Lille.

Italská fotbalová liga – 38. kolo:

Juventus Turín – Monza 2:0 (26. Chiesa, 28. Alex Sandro), AC Milán – Salernitana 3:3 (22. Leao, 27. Giroud, 77. Calabria – 64. a 89. Simy, 87. Sambia).