Aktualizace: 27.01.2024 20:12

Řím – Fotbalisté Juventusu Turín v 22. kole italské ligy ztratili překvapivě doma dva body remízou s předposledním Empoli 1:1. Favorit hrál od osmnácté minuty v deseti, a přestože se ujal vedení, náskok neudržel. V tabulce je první o dva body před Interem Milán, který má ale vzhledem k účasti v Superpoháru o dva zápasy méně. Atalanta Bergamo porazila Udine 2:0 a v neúplné tabulce postoupila na čtvrté místo.

Juventusu skončila série pěti vítězných ligových utkání. Už v úvodu ho oslabil Polák Milik, který uprostřed hřiště nesmyslně „zajel“ do soupeře a dostal červenou kartu. I v deseti šli domácí do vedení a postaral se o to znovu srbský útočník Vlahovič, který dal v minulých třech kolech pět gólů a dnes oslavil nedělní 28. narozeniny další brankou.

Jenže dvacet minut před koncem hosté přece jen zužitkovali početní převahu a Baldenzi jim střelou z dálky zajistil bod. Polský brankář Szczesny, který v této sezoně v lize udržel jedenáctkrát čisté konto, měl zřejmě zakrytý výhled a na nepříliš tvrdou střelu zareagoval pozdě.

Atalanta znovu potvrdila, že její stadion je nedobytnou tvrzí, doma vyhrála pátý zápas v řadě. Minule nasázela nováčkovi Frosinone pět branek, obrana Udine byla přece jen pevnější, ale v závěru prvního poločasu také dvakrát kapitulovala. O góly se postarali Rus Mirančuk a Scamacca a zastoupili nejlepšího střelce Atalanty Lookmana, který je s Nigérií na africkém šampionátu. Na obě branky přihrál Belgičan De Ketelaere. Hosté jsou po druhé porážce za sebou jen těsně nad pásmem sestupu.

Italská fotbalová liga – 22. kolo:

Bergamo – Udine 2:0 (33. Mirančuk, 45.+2 Scamacca), Juventus Turín – Empoli 1:1 (50. Vlahovič – 71. Baldanzi),

20:45 AC Milán – Boloňa.