Aktual.: 6.10.2024 22:49

Řím – Fotbalisté Juventusu v sedmém kole italské ligy pouze remizovali 1:1 s Cagliari. V domácím zápase sice udrželi neporazitelnost v dosavadním průběhu Serie A, ale už počtvrté v sezoně a zároveň z pěti posledních zápasů hráli nerozhodně a promarnili šanci vrátit se na druhé místo v tabulce. Nyní je turínský celek třetí a na vedoucí Neapol ztrácí šest bodů, od mistrovského Interu Milán na druhé příčce dělí „Starou dámu“ bod.

Skóre zápasu otevřel z penalty nařízené za ruku v 15. minutě Vlahovič, ale víc už Juventus z herní převahy nevytěžil. Trest přišel dvě minuty před koncem, kdy fauloval Luiz. Z pokutového kopu srovnal Razvan Marin a ukončil ligovou neprůstřelnost Juventusu. Turínské mužstvo pak ještě zápas dohrálo bez vyloučeného Conceicaa.

Posun na druhé místo posléze odmítl rovněž AC Milán, který vyhrál tři předchozí zápasy, ale ve Florencii podlehl 1:2. Po Keanově neproměněné penaltě dostal domácí tým do vedení Adli a Fiorentina pak přečkala dokonce dva pokutové kopy hostů, které De Gea chytil nejprve Hernándezovi a pak i Abrahamovi.

Vyrovnal až vydařeným volejem Pulisic, poslední slovo měl ale v 73. minutě domácí Gudmundsson. AC Milán zůstal šestý, Fiorentina si po druhé výhře ze sedmi zápasů Serie A polepšila na 11. pozici.

Na čtvrté místo o skóre za Juventus se zařadilo Lazio, které vyhrálo 2:1 nad Empoli. Hosté záhy vedli, římský tým vyrovnal v nastavení první půle a po změně stran mohl skóre otočit, jenže Castellanos neproměnil pokutový kop. Tři body vynesla Laziu až Pedrova dělovka z úhlu v 84. minutě.

Italská fotbalová liga – 7. kolo:

Juventus Turín – Cagliari 1:1 (15. Vlahovič z pen. – 88. Marin z pen.), Boloňa – Parma 0:0, Lazio Řím – Empoli 2:1 (45.+4 Zaccagni, 84. Pedro – 9. Esposito), Monza – AS Řím 1:1 (70. Mota – 61. Dovbyk), Fiorentina – AC Milán 2:1 (35. Adli, 73. Gudmundsson – 60. Pulisic).