Komerční prezentace Aktual.: 19.10.2024 22:56

Řím – Fotbalisté Juventusu v 8. kole italské ligy v dlouhé početní výhodě porazili Lazio Řím 1:0 a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na vedoucí Neapol, jež v neděli zavítá do Empoli. AC Milán hrál dlouho v deseti, přesto udržel těsné vedení a porazil Udine 1:0. Hostům videorozhodčí odvolal v nastavení obou poločasů jednu branku.

Lazio už ve 24. minutě přišlo o vyloučeného obránce Romagnoliho, jenž faulem zastavil vyloženou šanci Kalulua. Juventus se zbytek zápasu snažil prolomit obranu hostů, ale podařilo se mu to až pět minut před koncem, a to za přispění obránce Lazia Gily, jenž do vlastní branky srazil centr z levé strany. „Stará dáma“ v lize dosud neprohrála a zatím jen jednou inkasovala, čímž po osmi kolech překonala vlastní rekord z let 1966, 1986, 2004 a 2005.

V Miláně padla jediná branka ve 13. minutě, kdy svou první ligovou brankou v sezoně vstřelil Nigerijec Chukwueze. První půlhodinu zápasu uzavřelo vyloučení domácího záložníka Reijnderse, jenž fauloval Lovriče postupujícího na branku. Hlavní sudí své rozhodnutí nezměnil ani po doporučení k přezkoumání situace od videorozhodčího. V první nastavené minutě VAR odvolal branku Ehizibueho pro ofsajd.

V 77. minutě přišli „Rossoneri“ také o útočníka Abrahama, jenž byl tou dobou na hřišti necelých pět minut a musel střídat vinou zranění ramene. Dlouhý tlak hostů vyústil ve čtvrté minutě nastavení v Kabaseleho trefu, kterou opět VAR neuznal pro ofsajd. Milán se v neúplné tabulce posunul na čtvrté místo, Udine se propadlo na šestou příčku.

Výsledky 8. kola italské fotbalové ligy

Como – Parma 1:1 (45. Paz – 20. Bonny), FC Janov – Boloňa 2:2 (73. a 85. Pinamonti – 37. Orsolini, 56. Odgaard), AC Milán – Udine 1:0 (13. Chukwueze), Juventus Turín – Lazio Řím 1:0 (85. vlastní Gila).