ČTK

Aktualizováno před 57 minutami

Předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která užívá tradiční značku sociálních demokratů ČSSD, se dnes stal někdejší premiér a předseda bývalé ČSSD (nyní SOCDEM) Jiří Paroubek.

Předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která užívá tradiční značku sociálních demokratů ČSSD, se v sobotu stal někdejší premiér a předseda bývalé ČSSD (nyní SOCDEM) Jiří Paroubek. Jednomyslně ho zvolili delegáti mimořádného stranického sjezdu v Praze, kterého se jako host účastní i bývalý prezident Miloš Zeman.

Paroubka na pozici předsedy nominovaly všechny krajské organizace České suverenity sociální demokracie. Dosud stranu vedla Jana Volfová, někdejší sociálnědemokratická poslankyně. Ta se stala statutární místopředsedkyní. Řadovými místopředsedy se stali někdejší sociálnědemokratičtí politici Petr Benda a Petr Gawlas, který byl v minulosti senátorem, a dosavadní statutární místopředseda strany Pavel Havránek. Na sjezd se dostavilo 142 delegátů.

Česká strana sociálně demokratická změnila název na Sociální demokracii (SOCDEM) loni v červnu, a to po 30 letech. Volfová posléze oznámila, že svou Českou suverenitu přejmenovala na Českou suverenitu sociální demokracie a bude využívat zkratku ČSSD. Šéf SOCDEM Michal Šmarda to tehdy označil za jednoznačné porušení ochranné známky, jeho strana podala žalobu. Volfová již dříve uvedla, že SOCDEM značku ČSSD „odkopla“ a její snahou je vrátit ji na politickou scénu.

Paroubek svůj  projev založil zejména na kritice současné vlády Petra Fialy (ODS). Žádný kabinet v historii samostatné České republiky podle něj nebyl tak personálně slabý a podléhající zahraničním vlivům. Uvedl, že vláda přilévá do ohně, pokud jde o konflikt ve východní Evropě, který „zástupně vypadá jako konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou“, ale jde podle Paroubka ve skutečnosti o konflikt mezi Ruskem a USA, respektive kolektivním Západem. Válku označil za zbytečnou jako každou, v níž umírají lidé.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.