Aktualizace: 13.02.2024 20:30

Nové Město na Moravě (Žďársko) – Za jeden z nejsilnějších biatlonových zážitků označila Jessica Jislová 12. místo ve vytrvalostním závodě na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Poté, co minula na střelnici jediný terč, si vychutnala bouřlivý dojezd do cíle. Zaznamenala nejlepší výsledek na světových šampionátech a při rozhovoru s novináři ji tvář zdobily i speciální třpytky. Markéta Davidová v rozhovoru s novináři litovala hlavně chyby na poslední položce.

„Myslím, že se to určitě řadí k jedněm z nejsilnějších zážitků, které v biatlonu mám,“ řekla Jislová. „Jsem za to fakt strašně ráda. Už jsem z toho byla taková vydeptaná, co jsem tady předváděla a dnes se sešlo úplně všechno. Střelba byla až na tu jednu nervózní ránu fajn a chtěla bych pochválit i lyže. Na to, že jsem jela celou dobu úplně sama, myslím, že i běžecký čas nepatřil úplně k nejhorším,“ podotkla.

Devětadvacetiletá závodnice z Jablonce nad Nisou byla původně třináctá, později se ale o příčku posunula po diskvalifikaci Estonky Tuuli Tomingasové. Před bouřící tribunou zvedla radostí ruce a užívala si aplaus. „Takových příležitostí moc není, takže proč si to pořádně neužít,“ uvedla se třpytkami na tváři. „Měla jsem je už na stíhačku. Prostě jsem si řekla, že když se mi tady nedaří a furt prší, tak jsem se to snažila alespoň trochu rozjasnit,“ vysvětlila.

Na střelnici chybovala jednou, při první stojce. „Nejsem si úplně jistá, kde skončila. Ten škubanec byl ale tak velký, že si myslím, že to nebyla nějaká úplně těsná rána. Opravdu musím říct, že to bylo jen z nervozity,“ řekla Jislová.

V závěru využila podporu diváků, kteří jí dodali do finiše nové síly. „Poslední kolo jsem za ně byla ráda, hlavně v těžkých kopcích. Fakt mi pomáhají v tom, že můžu úplně vypnout hlavu, neslyším to, že už prostě nemůžu a jen se snažím hnát každý krok dopředu. Je to tady před těmi fanoušky skvělé,“ chválila Jislová. Na tribunách ji podpořili i sestra a dva synovci. „Jakmile tu skončíme, tak se poběžím s nimi potulit,“ usmála se.

Nyní ji čeká minimálně den volna. Nejdříve by mohla startovat ve čtvrtek v závodě smíšených dvojic. Jinak by se vrátila na trať až v sobotu v ženské štafetě. „Budu si to muset s odstupem rozmyslet. Myslím si, že je tady dalších pár adeptek, které by mohly moc hezky reprezentovat, takže si to nějak s trenéry vyřešíme. Samozřejmě závodím ráda a ráda jezdím štafety, na druhou stranu byl teď program dost náročný, takže i ty dny volna by bodly. Uvidíme, jak se to dohodne,“ dodala Jislová.

Davidovou mrzela po 20. místě na MS chyba na posledním terči

Do závodu vyrážela s oblíbeným číslem 3, kvůli třem minutým terčům ale Markéta Davidová dokončila vytrvalostní závod na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě jako dvacátá. V rozhovoru s novináři biatlonistka litovala hlavně chyby na poslední položce. I přes náročný program je ale připravená naskočit případně do čtvrteční štafety dvojic.

„Chtělo to o jednu chybu méně. O tu poslední, co jsem nedala,“ řekla Davidová, která by bez jedné trestné minuty navíc mohla být jedenáctá. Po odjezdu ze střelnice nespokojeně zakroutila hlavou. „Chtělo tam trochu víc trpělivosti na spoušti, nebo ji odložit. Prostě jsem to nevyhodnotila dobře,“ doplnila mistryně světa z roku 2021.

Sedmadvacetiletá reprezentantka z Janova nad Nisou zahájila závod před necelými dvaceti tisíci fanoušky ve Vysočina Areně bezchybnou položkou vleže. Na dalších třech zastávkách ale vždy jednou minula. „Jedničky nejsou špatné, ale v dlouhém závodě je to moc. Zvláště když tu asi dvacet lidí střílí nuly. To je potom těžké,“ doplnila Davidová.

Těšilo ji, že si do patnáctikilometrového závodu dobře rozvrhla síly. Měla 11. běžecký čas. „Po prvním kole jsem z toho měla trochu strach, ale pak jsem se spíš rozjížděla, takže to bylo dobré,“ uvedla.

Kvůli tomu, že vstupovala do závodu s číslem 3, musela na konečné umístění v cíli dlouho čekat. Figurovala na 21. místě, po diskvalifikaci Estonky Tuuli Tomingasové se ale o příčku posunula. „Trojka je mé šťastné číslo, takže s tím jsem byla spokojená. Jinak ale startovat takhle zepředu moc ráda nemám,“ podotkla Davidová.

Má jistotu, že bude také v nedělním závodě s hromadným startem. O den dříve ji ještě čeká štafeta žen, ve čtvrtek se může také zapojit do smíšené štafety dvojic. O nominaci rozhodnou trenéři ve středu. „Jsme na to všechny připravené. Někdo to jet musí, ale necháme to na trenérech. Nedá se říct, že bych tu disciplínu měla nějak zásadně ráda, ale už jsem si říkala, že bych se tím mohla někdy poprat,“ dodala Davidová.

 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.