Ukrajinská 47. mechanizovaná brigáda zveřejnila video, na kterém mají její vojáci zničit ruské bojové vozidlo pěchoty (BVP). Využili k tomu americké BVP Bradley. „A bylo to jen díky dronům,“ citoval server Kyiv Post člena průzkumné jednotky.
0:52

Bradley na velkou dálku zničilo ruské bojové vozidlo. | Video: Aktuálně.cz/Facebook/47 окрема механізована бригада

Na videu lze vidět, jak ruští pěšáci vyskakují z vozidla, které začíná odjíždět. Ukrajinští vojáci poté zahájí palbu z vozidla Bradley a ruskou techniku zastaví. Ta se po soustavných zásazích vznítí.

Ukrajinský průzkumník po zhlédnutí záběrů pochválil pro server Kyiv Post „promyšlenou a koordinovanou“ práci svých kolegů, kteří nejprve odhalili ruský výsadek a poté navedli Bradley na útok. Podle něj by posádka v americkém voze sama nedokázala odhalit a zasáhnout ruské pěchotní vozidlo kvůli značné vzdálenosti.

Letecký průzkum tak sehrál klíčovou roli při pomoci operátorům Bradley zaměřit a zničit jen po zemi pohyblivý cíl. Takový cíl patří na bojišti k nejhůře zasažitelným. „Je téměř nemožné to dokázat,“ popsal situaci ukrajinský důstojník pro Kyiv Post.

Ukrajinské pozemní síly neupřesnily, jaký byl osud posádky ruského bojového vozidla. Kyiv Post tvrdí, že nemohl nezávisle ověřit datum a místo natáčení videa. Ukrajinští vojáci tvrdili, že ke střetu došlo poblíž Rusy okupované Avdijivky.

Rusové nemohou strávit potupné video. To se nemělo stát, tvrdí o porážce své chlouby. (Celý článek s videem zde)

Ukrajinci ničí střelami z kanónu americké bojového vozidla pěchoty Bradley nejmodernější ruský tank T-90. | Video: Aktuálně.cz/X/Defence of Ukraine

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.