Praha – Dvaapadesátiletý Jaromír Jágr posunul vlastní rekord coby nejstarší střelec historie hokejové extraligy. V dnešním utkání 2. kola proti Spartě zvýšil hrající majitel kladenského klubu ve 34. minutě na 3:0 pro Rytíře. Legendární útočník tak skóroval ve věku 52 let, sedmi měsíců a pěti dnů. Kladno nakonec vyhrálo 4:2. Litvínov vyhrál na ledě Plzně 3:1. Třinec přehrál České Budějovice 4:0, Mladá Boleslav zvítězila v Karlových Varech 2:0. Brno veze tři body z Hradce Králové za výhru 2:1, Vítkovice porazily Liberec 4:2 na jeho ledě. Pardubice vybojovaly vyhru 4:2 v Olomouci.

2. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Jarůšek (Hanousek, Nemčík), 31. Smoleňák (Tralmaks, M. Procházka), 34. Jágr (Hanousek, Hults), 60. Tralmaks (O. Bláha) – 43. Kemiläinen (Chlapík), 55. T. Tomek (Lajunen, Salomäki). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Šimánek, Hnát. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 4359.

Kladno: Lukeš – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, R. Jeřábek – M. Procházka, Hults, Tralmaks – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Filip, Pytlík – J. Strnad, O. Bláha, P. Straka – od 21. navíc S. Redlich. Trenér: Čermák.

Sparta: Kořenář – Kemiläinen, Moravčík, Tůma, Krejčík, Irving, Mašín, T. Tomek – Chlapík, Horák, Hyka – P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík – Forman, Lajunen, Salomäki – O. Hrabík, D. Vitouch, Ton. Trenér: Gross.

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Nahodil (J. Káňa, Sirota), 44. Fridrich (Navrátil, Kusko) – 12. Vondráček (Will), 13. Vondráček (Šustr, T. Dvořák), 55. Herčík (Vála), 59. Mandát (Vondráček). Rozhodčí: Kika, Cabák – Lederer, Blažek. Vyloučení: 2:3, navíc Šustr (Pardubice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5250.

Olomouc: Machovský – T. Černý, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Řezníček, Rašner, Škůrek – Kunc, P. Musil, J. Káňa – Navrátil, Kusko, Plášek – Kohout, Nahodil, Fridrich – Doktor, J. Knotek, Anděl. Trenér: Tomajko.

Pardubice: Will – Čerešňák, Hájek, Šustr, T. Dvořák, D. Musil, Vála, Houdek – Smejkal, L. Sedlák, Červenka – M. Kaut, R. Kousal, Radil – Vondráček, Poulíček, Mandát – Herčík, Paulovič, Lichtag. Trenér: Zadina.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. Flynn (Lantoši, Průšek), 54. Ryšavý (Thomas, A. Musil) – 10. Kalus (Barinka, Košťálek), 18. Claireaux, 48. Košťálek (Abdul, Kalus), 53. Rihards Bukarts (Claireaux, Kalus). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Ondráček, Klouček. Vyloučení: 6:6, navíc Marcel (Vítkovice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5146.

Liberec: Kváča – Průšek, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, Krutil – Faško-Rudáš, Filippi, Lantoši – Ryšavý, A. Musil, Flynn – Thomas, J. Vlach, Kelly Klíma – Peterek, Jansa, Handl. Trenér: Pešán.

Vítkovice: Klimeš – Košťálek, Percy, Demel, Auvitu, Marcel, Mikuš, L. Kovář – Nellis, Yetman, Abdul – P. Zdráhal, Barinka, Bambula – Rihards Bukarts, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, Kalus. Trenér: Bruk.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Rekonen (Čajka), 60. Fořt (Lakatoš). Rozhodčí: Jeřábek, Barek – Hynek, Dědek. Vyloučení: 2:3, navíc Skalický (Ml. Boleslav) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4282.

Karlovy Vary: Frodl – D. Mikyska, Reunanen, Jaks, Mamčics, Šalda, Moravec – O. Beránek, Ilomäki, Jiskra – O. Procházka, Salsten, Gríger – Sapoušek, Černoch, Čihař – Koffer, Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

Mladá Boleslav: Furch – A. Čech, Pyrochta, Lintuniemi, Bernad, F. Pavlík, Jánošík, Havlín – Lakatoš, Fořt, Skalický – Doležal, Hradec, Buchtele – Rekonen, Čajka, Juntila – J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.

Mountfield Hradec Králové – HC Kometa Brno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Dmowski (Perret, Estephan) – 7. Flek (Ďaloga, Holland), 30. Cingel (Bartejs). Rozhodčí: Ondráček II, Pilný – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 4:3, navíc Dmowski (Hradec Králové) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4025.

Hradec Králové: F. Novotný – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Bučko – Batna, Estephan, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík – Šťastný, Tamáši, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný. Trenér: T. Martinec.

Brno: Postava – Ščotka, Davidson, Holland, Beaudin, Ďaloga, Gulaši, Bartejs – Flek, Cingel, H. Zohorna – A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil – Říčka, Konečný, Zaťovič – J. Kos, Kollár, Jedlička. Trenér: Pokorný.

HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Sikora (Marinčin, Teplý), 34. Kurovský (Kundrátek, L. Hudáček), 41. Daňo (L. Hudáček), 44. Kurovský (Daňo, L. Hudáček). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:9, navíc Jank (Třinec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4331.

Třinec: Kacetl – Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Marinčin, Jank – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, P. Vrána, M. Roman – Addamo, Sikora, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

České Budějovice: Klouček – Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Štencel, Kubíček, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – M. Beránek, Pech, Olesen – F. Přikryl, Koláček, O. Kovařčík – Valský, Toman, Kubík. Trenér: Čihák.

HC Škoda Plzeň – HC Verva Litvínov 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Lalancette (Archambault) – 5. Jurčík (McIsaac, Jícha), 7. Pekař (Czuczman, Hlava), 19. O. Kaše. Rozhodčí: Pražák, Květoň – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 2:6, navíc Holešinský – Gut 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 5457.

Plzeň: Hrenák (21. Malík) – Zámorský, Malák, Merežko, Rubins, Kvasnička, Skok, Dujsík – Archambault, Lalancette, Söderlund – Holešinský, Simon, Schleiss – Rohlík, Urban, Klepiš – Matýs, Mertl, Hauser. Trenér: Jandač.

Litvínov: M. Tomek – D. Zeman, Czuczman, McIsaac, Zile, Polášek, Hrádek, Baláž – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Pekař, Gut, Maštalířský – Havelka, Jícha, Jurčík. Trenér: Mlejnek.