Aktualizace: 17.02.2024 23:00

Nové Město na Moravě (Žďársko) – Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö se ani na druhý pokus nedočkal 20. zlaté medaile z mistrovství světa, kterou by vyrovnal rekord krajana Oleho Einara Björndalena. Poté co ve čtvrtečním mixu dvojic v Novém Městě na Moravě doplatil na chyby Ingrid Landmark Tandrevoldové, dnes skončil se štafetou mužů druhý kvůli třem trestným kolům finišmana Vetleho Sjaastada Christiansena. Poslední pokus bude mít Bö v nedělním závodě s hromadným startem.

„V tomhle sportu se může stát cokoliv, ale tohle je hrozné, když vedete o tolik. Tohle jsem mu doopravdy nepřál,“ řekl Bö pro TV 2.

Třicetiletý rodák ze Strynu předal štafetu Christiansenovi do závěrečného úseku s půlminutovým náskokem před Švédskem. Před závěrečnou střelbou vedl Christiansen téměř o minutu. Z osmi nábojů ale trefil jen dva terče, musel na tři trestná kola a švédský finišman Sebastian Samuelsson jeho zaváhání využil.

„Při poslední střelbě se může stát cokoliv. Bohužel jsem šel dnes za příklad já. Jsem z toho zklamaný. Musela to být snad nejhorší střelecká série všech dob,“ litoval Christiansen v rozhovoru s televizí NRK.

Jednatřicetiletý Nor alespoň v boji o stříbro porazil ve finiši Francouze Quentina Fillona Mailleta. „Ta energie pramenila z naštvání po těch třech trestných kolech. Snažil jsem myslet na to, že po té poslední střelbě může být stříbro jako vítězství. Na papíře je stříbro skvělá medaile, ale poté, co se stalo, jsme trochu zklamaní,“ uvedl Christiansen na tiskové konferenci.

Čtyřnásobný vítěz Světového poháru Bö, který si jinak většinu tiskové konference pohrával s mobilním telefonem, Christiansena ocenil. „Všichni ví, že jsme chtěli vyhrát zlato, ale nic nedostanete zadarmo. Musíte být dobří od startu do konce a dnes bylo nejlepší Švédsko. Vetle svedl tvrdou bitvu s Quentinem ve finiši. Po poslední střelbě jsem si myslel, že už je jeho ztráta velká, ale bojoval, aby pro nás získal stříbro, a za to jsme rádi,“ prohlásil Bö.

Bö získal ve Vysočina Areně šestou medaili a stále může zopakovat se sedmi cennými kovy loňskou bilanci z MS v Oberhofu. Celkem má ze světových šampionátů 37 cenných kovů, o osm méně než Björndalen.

Poslední letošní pokus vyrovnat Björnadalenův rekord v počtu zlatých medailí bude mít v nedělním závodě s hromadným startem. Závěrečná disciplína mistrovství světa v Novém Městě na Moravě odstartuje v 16:30.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.