Aktualizace: 14.05.2024 09:44

Praha – Na putovním festivalu Hrady CZ zahraje naposledy v původní sestavě kapela Lucie. Mezi taháky akce Let It Roll na milovickém letišti patří uskupení Rudimental. Anglická elektronická skupina se do Česka vrátí po pěti letech. Hrady CZ zahájí 12. a 13. srpna na středočeském hradě Točník. Drum & bassový Let It Roll od 1. do 3. srpna představí téměř 200 umělců, z toho polovinu ze zahraničí. ČTK o tom informovali mediální zástupci festivalů.

Po Točníku festival putující po českých a moravských památkách Hrady CZ pokračuje v dalších týdnech na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a skončí na konci srpna na Bezdězu. Návštěvníkům letos nabídne poslední možnost vidět koncert kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem.

„Lucie vystupuje v roce 2024 pouze na festivalu Hrady CZ, stejně tak Daniel Landa. Skupina Chinaski na Hradech zahraje exkluzivně v rámci letních open-air festivalů,“ uvedl jeden z organizátorů Viktor Souček.

Dramaturgie festivalu je zaměřená na české a slovenské interprety. Program je na všech zastávkách identický s výjimkou hradu Veveří, na němž jako na jediném vystoupí kapela Čechomor. Fanoušci budou moci zhlédnout kapely Mig 21, Vypsaná fixa, UDG nebo Jelen, punkovou scénu zastoupí Visací zámek, rock Trautenberk, Horkýže Slíže nebo The Agony. Poprvé na Hradech CZ zahrají nové talenty, jako jsou indie-popová kapela Brixtn, Fast Food Orchestra, zpěvák a producent Marcell, fiedlerski nebo šumperská sestava Byt číslo 4.

Festival nabídne letos zastřešené plochy. Koncerty se opět odehrají na dvou pódiích v těsné blízkosti hradních památek. V doprovodném programu se budou fanoušci moci zúčastnit pátečních hradních karnevalů.

Na festivalu taneční hudby Let It Roll 2024 se na začátku srpna představí vedle Rudimental další žánrové hvězdy, jakými jsou dýdžej A.M.C nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson. Na letošním ročníku bude hostovat několik světových žánrových značek a vydavatelství, z Nizozemí míří na festival Blackout Music, z Maďarska Eatbrain, z Francie Vandal Records a z Velké Británie dorazí Critical Music. Hlavní scéna bude mít podobu futuristické vesmírné základny a bude vzhledově odlišná od pódií z let minulých. V letošním roce se na tvorbě hudebního doprovodu podílí vybraná sestava umělců s různorodým zvukem.

Hudební festival Let It Roll se v posledních letech koná na bývalém vojenském letišti Milovice. Podle policistů na něj loni přišlo na 60.000 lidí.

Let It Roll několikrát získal ocenění jako nejlepší festival roku v britské anketě Drum&BassArena Awards. Do hlasování se v anketě každoročně zapojují desítky tisíc hudebních fanoušků, kteří po celém světě sledují dění na scéně taneční hudby. Do Milovic se festival v roce 2015 přesunul z benešovských kasáren. Přestěhování pomohl podle organizátorů vysoký zájem o vstupenky v předprodeji v zahraničí. Festival se stěhoval podruhé, do roku 2012 se konal v pískovně Oplatil u Pardubic.

Program festivalu se z větší části zaměřuje na žánr drum&bass, který se začal rozvíjet v 90. letech v Británii. Dnes má jednu z největších posluchačských základen společně se styly jako trance, house nebo techno a tvoří součást dramaturgie většiny velkých festivalů s elektronickou muzikou.

jir ptd

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.