Komerční prezentace Aktual.: 12.09.2024 01:01

Třinec (Frýdecko-Místecko) – Český hokejový šampion posledních pěti let Třinec dnes odehraje třetí zápas v Lize mistrů a pokusí se i potřetí vyhrát. Poprvé nastoupí na domácím ledě a od 17 hodin přivítá švédský celek Växjö, který ze dvou kol získal čtyři body, tedy o jeden méně než Oceláři. Ti jsou ve společné tabulce pátí, Vaxjö sedmé.

Třinečtí hráči nejprve vyhráli v Lausanne 2:1 v prodloužení a následně na ledě Rouenu 5:3, poté co ve třetí třetině dali čtyři góly. V dalších kolech budou hostit Fribourg-Gottéron, v říjnu je pak čekají zbývající soupeři Osvětim a Karlstad.

Každý ze 24 týmů odehraje v základní části šest zápasů proti různým soupeřům – po třech doma i venku. Výsledky se započítávají do celkové tabulky a 16 mužstev postoupí do play off.