Aktualizace: 30.01.2024 08:50

Kangwon (Korea) – Čeští hokejisté do 16 let si zahrají na zimních olympijských hrách mládeže v Kangwonu o zlato. Svěřenci trenéra Milana Razýma porazili v dnešním semifinále 3:1 Finsko a ve středečním finále se střetnou s vítězem utkání Kanada – USA. Zámořské derby se bude hrát od 12:00 SEČ.

Češi vstřelili všechny góly v druhé patnáctiminutovce. Skóre otevřel v 18. minutě v přesilovce pět na tři Václav Nedorost, další branky přidali Šimon Bělohorský a Filip Novák. V páté minutě třetího dějství Finové zdramatizovali duel snížením, ale poté už Jana Láryše v české brance nepřekonali.

Razýmovi svěřenci si tak připsali nejvýraznější výhru v šestičlenném turnaji, ve skupině zdolali 3:2 Slovensko a po obratu 6:5 po samostatných nájezdech USA.

Hokejisté se postupem do finále postarali o zisk čtvrté medaile pro českou výpravu v Koreji po zlatu biatlonistky Ilony Plecháčové a bronzech smíšené biatlonové štafety a snowboardistky Vanessy Volopichové ve slopestylu. Čtyři cenné kovy si mladí čeští sportovci odvezli i z minulých dvou zimních olympiád.

Česko – Finsko 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky: 18. V. Nedorost, 20. Bělohorský, 30. F. Novák – 35. V. Kähkönen.

12:00 Kanada – USA.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.