Aktualizace: 10.02.2024 14:34

Karlstad (Švédsko) – Čeští hokejisté prohráli na Švédských hrách v Karlstadu s Finskem 2:4 a zůstávají i po druhém utkání na turnaji bez bodu. Svěřenci trenéra Radima Rulíka, kteří ve čtvrtek neuspěli se Švédskem (1:4), po úvodních pěti výhrách podlehli v Euro Hockey Tour potřetí za sebou a v pořadí série mají na druhém místě už jen tříbodový náskok před třetími Finy. V neděli v poledne čeká český tým ještě duel se Švýcarskem.

Finové, kteří ve čtvrtek v Karlskoze zdolali Švýcarsko 4:2, se ujali vedení ve 4. minutě po brance Arttua Hyryho. Ve druhé části zvýšil Eemil Erholtz a na gól českého kapitána Jana Kováře z poloviny utkání opověděl 118 sekund před druhou pauzou v přesilové hře Markus Nurmi. V čase 48:23 v početní výhodě zkorigoval stav David Kaše, ale za 127 sekund dovršil výsledek Hannes Björninen.

Do první šance se dostal ve druhé minutě Borgström, ale Zajíček si s jeho bekhendovým zakončením poradil. V čase 3:18 se už Finové radovali z vedení. Po Jääskäho střele tečované Erholtzem se dostal k dorážce Hyry a otevřel skóre. V osmé minutě poprvé vážněji zahrozili Češi. Beránek vyřešil přečíslení individuálně, ale Lehtinen jeho pokus z levého kruhu vytěsnil. Potom se dostal k puku Michal Kovarčík, který hledal bratra Ondřeje, ale nepřesně.

Při Kaskiho vyloučení nepřekonal Lehtinena zblízka Rychlovský a Rulíkův výběr se nedočkal vyrovnání ani v 18. minutě, kdy se Hovorka natlačil před branku, ale neuspěl ani s následnou dorážkou a po něm ještě ani Radil. Zvýšit náskok Suomi mohl Hyry, který se ocitl po střele Jääskäho před českým gólmanem, ale tentokrát neuspěl.

V 25. minutě už Finové vedli 2:0. Hovorka ztratil za obrannou modrou čárou puk, Luoto jej posunul Erholtzovi, který zamířil z levého kruhu přesně do protějšího horního rohu Zajíčkovy branky. Český tým se k ohrožení Lehtinenovy klece nedostával, naopak Zajíčka ohrozil Vittasmäki.

V 30. minutě se Češi dočkali snížení. Radil forčekingem donutil ke ztrátě puku Utunena a po přihrávce Rychlovského skóroval z předbrankového prostoru Kovář. Vzápětí mohl český kapitán i vyrovnat, ale Lehtinena tentokrát nepřekonal. V závěru druhé části ale při Hájkově trestu tečoval Nurmi mimo Zajíčkův dosah ránu Kaskiko a Finové opět vedli o dvě branky.

Do závěrečné části vstoupil český tým po Gazdově faulu v oslabení a další možnost měl Nurmi. Při Borgströmovu trestu sice Češi obléhali Lehtinenovu branku, ale snížení z toho nevytěžili. Finský gólman si poradil i se střelou Ondřeje Kovařčíka a i Radilovou šancí po Kovářově nabídce.

Ve 49. minutě při Nurmiho pobytu na trestné lavici po Horákově přihrávce překonal Lehtinena z pravého kruhu střelou pod lapačku Kaše, ale Finové odpověděli. Björninen vybruslil zpět k modré čáře a přes clonu prostřelil Zajíčka. Rulíkův tým se ještě ubránil při Radilově trestu a Zajíček si poradil s Erholtzovou šancí.

 

Česko – Finsko 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Jan Kovář (Rychlovský, Radil), 49. D. Kaše (R. Horák) – 4. Hyry (Erholtz, Jääskä), 25. Erholtz (Luoto), 39. Nurmi (Kaski, Borgström), 51. Björninen. Rozhodčí: Holm (Švéd.), Tscherrig (Švýc.) – Jonsson, Yletyinen (oba Švéd.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1.

Sestavy:

Česko: Zajíček – Zámorský, F. Král, Košťálek, Hájek, Gazda, Pyrochta, Hovorka, J. Galvas – Radil, Jan Kovář, Rychlovský – A. Najman, D. Kaše, Š. Stránský – O. Beránek, R. Horák, Flynn – Bambula, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenér: Rulík.

Finsko: L. Lehtinen – Rissanen, Mattila, Vittasmäki, Kemiläinen, Reunanen, Kaski, Eronen, Utunen – Jääskä, Hyry, Erholtz – Luoto, O. Kapanen, Jormakka – Puistola, Borgström, Huuhtanen – Ranta, Björninen, Nurmi. Trenér: J. Jalonen.

 

Tabulka Švédských her:

1. Finsko 2 2 0 0 0 8:4 6
2. Švédsko 1 1 0 0 0 4:1 3
3. Švýcarsko 1 0 0 0 1 2:4 0
4. Česko 2 0 0 0 2 3:8 0

 

Tabulka EHT:

1. Švédsko 7 6 0 0 1 26:18 18
2. Česko 8 4 1 0 3 24:21 14
3. Finsko 8 3 1 0 4 24:23 11
4. Švýcarsko 7 0 0 2 5 12:24 2

 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.