Aktual.: 19.10.2024 17:59

Berlín – Hoffenheim v 7. kole německé fotbalové ligy zdolal Bochum 3:1 a zvítězil po pěti zápasech. Adam Hložek za vítěze odehrál 80 minut, Robin Hranáč zůstal mezi náhradníky. David Jurásek s Pavlem Kadeřábkem v nominaci chyběli vinou zranění. Leverkusen porazil Frankfurt 2:1 a dostal se před něj v tabulce na čtvrté míst. Do čela soutěže se po vítězství 2:0 v Mohuči minimálně do večera posunulo Lipsko.

Hoffenheim otevřel skóre v 11. minutě. Pátý ligový gól v sezoně dal Kramarič a v tabulce střelců se dotáhl na druhého Kanea z Bayernu Mnichov. Druhou branku domácích vstřelil v 65. minutě Bülter. O 11 minut později snížil střídající Gamboa a dvě minuty před koncem dostali hosté dokonce výhodu pokutového kopu, ale při jeho exekuci selhal Daschner. V nastavení ještě pojistil domácí úspěch bosenský útočník Tabakovič, jenž v 80. minutě nahradil Hložka a trefil se poprvé v sezoně.

Bochum stále čeká na první ligové vítězství a s jedním bodem je poslední. Hoffenheim poskočil na 14. místo.

Leverkusen mohl jít proti Frankfurtu do vedení už v deváté minutě, ale penaltu nařízenou za faul na Adlího Boniface neproměnil. O sedm minut později se radovali hosté. Eintracht po faulu na Marmúše rovněž zahrával pokutový kop a sám faulovaný hráč se na rozdíl od Boniface nemýlil. Pětadvacetiletý Egypťan se prosadil už podeváté v sezoně a s náskokem čtyř branek vede tabulku střelců.

Bayer odpověděl ve 25. minutě, kdy se po pohledné kombinaci trefil Andrich. Domácí útočník Boniface své zaváhání odčinil v 72. minutě, když se jako první dostal ve vápně k tečovanému centru z pravé strany a hlavou rozhodl. Oba týmy v evropských pohárech nastoupí proti českým klubům. Do Leverkusenu zavítá 29. ledna k utkání Ligy mistrů Sparta, Frankfurt po domácí remíze 3:3 s Viktorií Plzeň přivítá 7. listopadu pražskou Slavii.

Lipsko o svém vítězství rozhodlo dvěma góly v prvním poločase. První dvacetiminutovku uzavřel gólem Simons a osm minut před pauzou se trefil Orbán. Svěřence Marka Roseho může večer na špičce tabulky vystřídat Bayern Mnichov, pokud doma porazí Stuttgart.

Freiburg po brankách Grifa, Lienharta a Güntera z prvního poločasu doma porazil Augsburg 3:1 a posunul se na druhé místo. Za hosty ve druhém poločase jen mírnil porážku Tietz.

Mönchengladbach doma přehrál Heidenheim 3:2 i díky dvěma brankám útočníka Kleindiensta a posunul se na desáté místo. Tomáš Čvančara do hry naskočil v 81. minutě za rozhodnutého stavu.

Výsledky 7. kola německé fotbalové ligy

Freiburg – Augsburg 3:1 (34. Grifo, 37. Lienhart, 45.+1 Günter – 65. Tietz), Hoffenheim – Bochum 3:1 (11. Kramarič, 65. Bülter, 90.+4 Tabakovič – 76. Gamboa), Leverkusen – Frankfurt 2:1 (25. Andrich, 72. Boniface – 16. Marmúš z pen.), Mohuč – Lipsko 0:2 (20. Simons, 37. Orbán), Mönchengladbach – Heidenheim 3:2 (62. a 75. z pen. Kleindienst, 22. Itakura – 12. Scienza, 80. Pieringer z pen.),

18:30 Bayern Mnichov – Stuttgart.