Aktualizace: 10.02.2024 11:28

Praha – Hladiny některých řek v Česku zůstávají po předchozích deštích a tání sněhu zvýšené. První, tedy nejnižší povodňový stupeň platil dnes hodinu před polednem na celkem 23 místech, zejména na východě Čech. V povodí horního Labe a horní Jizery začnou hladiny toků dnes postupně většinou klesat, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na vzestupu ale je a bude hladina středního a dolního Labe.

Na prvním povodňovém stupni bylo dnes kolem 11:00 Labe na několika místech v Královéhradeckém kraji, mimo jiné na přehradě Les Království, ve Vestřevi na Trutnovsku nebo v Němčicích na Pardubicku, kde dnes může přechodně vystoupat až na druhý stupeň. Prvního stupně dosahovala dopoledne i Cidlina v Novém Bydžově na Královéhradecku, Jizera v Železném Brodě na Jablonecku či Orlice v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku.

Mimo východní Čechy je na prvním povodňovém stupni Labe ve středočeském Kostelci nad Labem, v Litoměřicích, Ústí a Děčíně. Na nejnižším stupni je i Ohře pod vodní nádrží Skalka u Chebu nebo Berounka ve Zbečně na Rakovnicku.

Z výstrahy, kterou v pátek vydal ČHMÚ, vyplývá, že hladiny rozvodněných toků by dnes měly klesat. V neděli se ale kvůli dešti obrátí zpátky k růstu, v povodí horního Labe a horní Moravy po Moravskou Sázavu očekávají meteorologové podle dnes aktualizovaného varování překročení druhého povodňového stupně.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.