Požár, který vypuknul v neděli poblíž města Hvar na stejnojmenném chorvatském ostrově, není ještě zcela uhašen, ale podařilo se ho dostat pod kontrolu. Informoval o tom deník Slobodna Dalmacija s odvoláním na prohlášení hasičů.

Lesnatý a keřovitý porost v kopcovaté oblasti nad letoviskem Hvar vypukl ze zatím neznámých příčin v neděli odpoledne, načež se oheň začal přibližovat k obytným oblastem. Na likvidaci požáru se podíleno na 40 hasičů, kteří požářiště o celkové rozloze 30 hektarů hlídali celou noc.

Podle hvarských dobrovolných hasičů sice požár nebyl zcela uhašen, ale od pondělního rána už nehoří otevřeným plamenem a je pod kontrolou.

Mluvčí chorvatských hasičů Cvjetko Mazalin uvedl, že policie zadržela muže, který v neděli natáčel požár z dronu, čímž ohrožoval bezpečnost hasicích letounů.

Lesní požáry jsou v Chorvatsku v letních měsících běžným jevem. V posledních dnech zažilo Chorvatsko vlnu veder. Země patří mezi nejoblíbenější turistické cíle českých občanů. Dovolenou tam každoročně tráví statisíce Čechů.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.