Aktualizace: 9.02.2024 18:12

Lausanne (Švýcarsko) – Bývalá světová jednička Simona Halepová po projednávání svého dopingového případu u Sportovního arbitrážního soudu (CAS) uvedla, že věří, že se brzy vrátí k tenisu. Dvaatřicetiletá Rumunka se k nejvyššímu sportovnímu tribunálu v Lausanne odvolala proti čtyřletému distanci, který dostala loni v září.

„Měla jsem možnost přednést svou obhajobu a věřím tomu, že pravda vyjde najevo a že se brzy budu moc i vrátit na kurty,“ řekla dnes Halepová novinářům po třídenním jednání CAS. Verdikt arbitráže se dá podle agentury AFP očekávat v řádu týdnů až měsíců.

Bývalá vítězka Wimbledonu a Roland Garros má zastavenou činnost od října 2022. Na US Open měla pozitivní test na zakázanou látku roxadustat, stimulující tvorbu hemoglobinu a červených krvinek, tedy s podobnými účinky jako EPO. Loni v květnu pak byla Halepová obviněna ještě kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu.

Halepová od začátku odmítala, že si zakázanou látku vzala úmyslně. Tvrdila, že se jí malé množství léku na anémii dostalo do těla ze schváleného doplňku stravy, jenž byl kontaminován. Nezávislý tribunál námitku rumunské tenistky o kontaminovaném doplňku přijal, uvedl však, že množství, které požila, nemohlo mít za výsledek tak vysokou koncentraci roxadustatu v jejím pozitivním vzorku.

Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu (ITIA) tak Halepové udělila loni v září čtyřletý distanc do 6. října 2026, kdy jí bude 35 let.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.