Aktualizace: 7.05.2024 18:00

Praha – Americká internetová firma Google dnes spustila v Česku svůj on-line obchod Google Store. Bude v něm nabízet vlastní telefony Pixel, příslušenství k nim a další zařízení, jako tablety nebo chytré hodinky. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Dosud se produkty Googlu v Česku oficiálně neprodávaly, ale někteří prodejci je individuálně dováželi. Například telefony Pixel získaly přístup do českých 5G sítí v minulém roce. Vedle Google Store budou v nabídce i u O2, Alza a Datart.

Telefony Pixel 8 Pro, Pixel 8 a zároveň i čerstvě představený model Pixel 8a pochází z inženýrské dílny Googlu a jsou vyvinuty tak, aby lidem zajistily zkušenost s operačním systémem Android a umožnily využívat nejpokročilejší umělou inteligenci od Googlu. Chytré telefony řady Pixel 8 a jejich příslušenství bude možné začít předobjednávat ode dneška, na pultech budou od 14. května. Cena Pixelu 8a začíná na 14.490 Kč, Pixel 8 stojí od 20.990 Kč a Pixel 8 Pro od 28.490 Kč.

Společnost Google provozuje nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě. Stojí rovněž za operačním systémem Android, který používají téměř všichni výrobci chytrých telefonů. Telefony Pixel dosahují relativně nízkého objemu prodeje, firma je však vnímá jako přístroje prezentující nejnovější podobu systému Android.

Pixely prodávané v Česku budou mít podle společnosti záruku sedmi let softwarové podpory, pravidelných Feature Drops, aktualizací zabezpečení, nových vydání softwaru Android a AI technologií od Googlu. Procesor Google Tensor G3 pracuje s bezpečnostním čipem Titan M2, který chrání osobní údaje a zvyšuje odolnost zařízení proti sofistikovaným kyberútokům.

Možnost odemykat Pixel 8 obličejem splňuje podle firmy Google nejvyšší biometrickou třídu systému Android. Rychlá čtečka otisků prstů pod displejem umožní přístup ke kompatibilním bankovním a platebním aplikacím, jako je například Google Wallet.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.