Aktualizace: 10.02.2024 07:04

New York – Petr Mrázek pomohl v NHL hokejistům Chicaga 31 zákroky k zisku bodu za prohru 3:4 v prodloužení s New Yorkem Rangers. Lukáš Dostál nastoupil do branky Anaheimu od třetí třetiny za stavu 2:2 a inkasoval dvakrát z deseti střel Edmontonu, který zvítězil 5:3. Pod výhru se podepsal hattrickem Evander Kane.

Chicago vedlo trefou Alexe Vlasice, ale v čase 6:16 už prohrávalo 1:2. Mrázek neměl nárok, Alexis Lafreniére i Chris Kreider zakončili akci do odkryté branky. Druhý gól Rangers padl navíc po kuriózním momentu. Domácímu útočníkovi Borisi Katchoukovi se při blokování střely zlomil nůž na brusli, na střídačku mířil po čtyřech, zatímco se odrážel pravou nohou a tlačil jej chvíli Isaak Phillips. Mezitím se hosté dostali do přečíslení, ze kterého udeřili.

Náskok Rangers zvýšil z dorážky Jonny Brodzinski. Chicago si vynutilo prodloužení v závěrečných sedmi minutách základní hrací doby tečemi Nicka Foligna a Jasona Dickinsona. Zápas rozhodl z přečíslení tři na dva Mika Zibanejad. Mrázek tak neprodloužil svou sérii osmi startů, ve kterých vytáhl úspěšnost zásahů na 90 procent a více.

Anaheim vedl třikrát gól, přičemž na 3:2 upravil ve 44. minutě Ryan Strome svou druhou trefou v utkání. Obrat režíroval Connor McDavid, který si u všech tří gólů připsal asistenci. Po jeho přihrávce usměrnil puk do odkryté branky Zach Hyman a vyrovnal ve 49. minutě na 3:3. Za 88 sekund otočil skóre v přesilové hře střelou z pravého kruhu Leon Draisaitl, jehož uvolnil křížným pasem McDavid. Výhru zpečetil při risku Ducks bez gólmana Kane, který vstřelil i první dvě branky týmu.

Výsledky NHL

Minnesota – Pittsburgh 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 13. Boldy, 27. Brodin, 50. Kaprizov – 23. R. Smith, 42. Crosby. Střely na branku: 30:36. Diváci: 19.329. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Brodin, 3. Boldy (všichni Minnesota).

Chicago – NY Rangers 3:4 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)

Branky: 3. Vlasic, 54. N. Foligno, 59. Dickinson – 5. Lafreniére, 7. Kreider, 30. Brodzinski, 63. Zibanejad. Střely na branku: 31:35. Petr Mrázek odchytal za Chicago celé utkání, inkasoval čtyři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Diváci: 19.995. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Kreider (oba NY Rangers), 3. Kurashev (Chicago).

Anaheim – Edmonton 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Branky: 30. a 44. R. Strome, 19. Fowler – 30., 33. a 59. E. Kane, 49. Hyman, 50. Draisaitl. Střely na branku: 27:32. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim třetí třetinu, inkasoval dvě branky z deseti střel a úspěšnost zásahů měl 80 procenta. Diváci: 17.489. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (Edmonton), 2. R. Strome (Anaheim), 3. Draisaitl (Edmonton).

5. St. Louis 49 26 2 21 141:153 54
6. Minnesota 51 23 5 23 154:169 51
7. Arizona 49 23 3 23 145:150 49
8. Chicago 52 14 3 35 109:183 31