Komerční prezentace Aktual.: 6.10.2024 16:18

Madrid – Fotbalisté Girony zvítězili v 9. kole španělské ligy nad Bilbaem 2:1. Rozhodující branku vstřelil v deváté minutě nastaveného času střídající Cristhian Stuani z pokutového kopu za faul na Ladislava Krejčího, který nastoupil stejně jako v minulém kole a ve středeční Lize mistrů v základní sestavě Girony. Bilbao, nejbližší soupeř pražské Slavie v Evropské lize, neproměnilo dvě penalty.

První pokutový kop promarnili hosté v 28. minutě, Berenguerovi lapil střelu k tyči argentinský brankář Gazzaniga. Krátce poté dostal Krejčí žlutou kartu za faul. V 39. minutě si domácí zadák Gutiérrez naběhl na soupeřovo malé vápno, ale Asprillův centr z pravé strany nechal bez povšimnutí letět dál na branku a míč skončil v síti. Bilbao ale za dvě minuty vyrovnalo, když Sancet přetlačil v souboji Krejčího a zblízka zakončil.

Po změně stran kopal penaltu Iňaki Williams. Ani on ji nedal, kvůli předčasnému vyběhnutí domácího gólmana se ale opakovala a se střelou doprostřed neuspěl ani Herrera. V nastavení odpískal rozhodčí za držení Krejčího pokutový kop i pro Gironu a Uruguayec Stuani ho se štěstím proměnil. Girona v lize bodovala potřetí za sebou, naopak série Bilbaa bez porážky po čtyřech zápasech skončila.