Aktualizace: 26.01.2024 12:35

New York – Start-up zaměřený na umělou inteligenci xAI, který patří šéfovi automobilky Tesla Elonu Muskovi, chce vybrat od globálních investorů až šest miliard dolarů (zhruba 136 miliard Kč). Hodlá se stát konkurencí pro společnost OpenAI podporované Microsoftem. Rozhovory s investory především v Hongkongu a v asijských zemích Musk vede v posledních týdnech, píše s odkazem na své zdroje britský deník Financial Times (FT).

Musk tímto záměrem hodlá zvýšit hodnotu xAI na 20 miliard dolarů. Kromě firem v Hongkongu oslovil podle zdrojů listu i státní investiční fondy na Blízkém východě a investory v Japonsku a v Jižní Koreji.

Shánět peníze pro americkou firmu zaměřenou na umělou inteligenci (AI) v Hongkongu, kde sílí vliv Číny, ale může být v čase rostoucího geopolitického napětí náročné, podotýká FT. Vláda Spojených států loni zakázala některé americké investice do čínských firem na umělou inteligenci včetně podniků v Hongkongu.

Společnost xAI v prosinci představila chatbota Grok. Trénuje ho na textech zveřejňovaných na sociální síti X, tedy bývalém twitteru, která americkému miliardáři a podnikateli také patří. Díky čerstvým informacím ze sítě X může chatbot uživatelům dávat aktuálnější informace než chatovací nástroje od konkurence, uvádí britský deník.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.