Aktual.: 6.10.2024 19:52

Londýn – Manchester United remizoval v anglické lize na hřišti fotbalistů Aston Villy 0:0. Manchesterský celek, který v prosinci přijede v Evropské lize do Plzně, vyhrál ze sedmi kol jen dvakrát a v tabulce je až čtrnáctý. Nerozhodně hrála rovněž Chelsea s Nottinghamem.

Aston Villa se ve středečním programu Ligy mistrů blýskla výhrou nad Bayernem Mnichov. I proti United měla několik šancí, ale na druhé straně se domácí brankář Martínez dvakrát vyznamenal proti Rashfordovi a při Fernandesově střele z přímého kopu mu pomohlo břevno.

Chelsea, která ve čtvrtek vstoupila vítězně do Konferenční ligy, na počátku druhé půle prohrávala, ale Madueke zakrátko vyrovnal. Závěr odehráli hosté bez vyloučeného Warda-Prowse, ale bod i v oslabení uchránili. Londýnský celek natáhl sérii soutěžních zápasů bez porážky na sedm a v tabulce je čtvrtý o skóre před Aston Villou, na vedoucí Liverpool ztrácí čtyři body.

Tottenham v poločase vedl v Brightonu o dvě branky a vypadalo to, že směřuje k třetí ligové výhře za sebou. Jenže domácí mužstvo dalo po změně stran tři góly během 18 minut, autorem toho posledního byl třiatřicetiletý útočník Welbeck. Tříbodový zisk vynesl Brighton na šesté místo.

Anglická fotbalová liga – 7. kolo:

Aston Villa – Manchester United 0:0, Chelsea – Nottingham 1:1 (57. Madueke – 49. Wood), Brighton – Tottenham 3:2 (48. Minteh, 58. Rutter, 66. Welbeck – 23. Johnson, 37. Maddison).