Aktualizace: 28.03.2024 11:24

Praha – Film Jedna noc režiséra Davida Laňky, který otevírá téma sexu po internetu, uvedou tuzemská kina od 9. května. ČTK o tom informovala Eva Albrechtová z distribuční společnosti Bontonfilm. Snímek tvůrci představili na loňském filmovém festivalu v Karlových Varech a nyní k němu nabídli trailer. Laňka je mimo jiné autorem tragikomedie Spolu, v něm na příběhu bývalého úspěšného muzikanta Adama a jeho ženy Elišky ukazuje devalvaci sexuální intimity.

„Podle neoficiálních zdrojů v posledních třech letech dosáhlo procento žen ve věku od 18 do 30 let, které si přivydělávaly nebo přivydělávají peníze na sexuálních livechatech a platformách, více než třicet procent,“ uvedl scenárista a režisér Laňka. „Počet žen, které se rozhodly k takovému způsobu výdělku, se od covidového roku 2020 zpětinásobil a loni jen na platformě OnlyFans lidé za erotický obsah utratili 125 miliard korun. To už je skutečně fenomén. Stejně jako skutečnost, jak málo dnes pro mladé lidi znamená partnerská intimita,“ dodal.

Film Jedna noc nevypráví jen o tom, jak fungují erotické chaty. Především je příběhem dvou mladých manželů a rodičů desetiměsíčního syna Štěpána, kteří se ocitnou ve finanční tísni a bojují za důstojné podmínky pro život s dítětem. Vše podstatné se odehraje jednu noc. Hlavní role ztvárnili mladí herci Vanda Chaloupková, Adam Ernest nebo Jan Nedbal.

„To, co mě na scénáři zaujalo, bylo právě to, že se odehrává na omezené časové ploše, v průběhu jediné noci. Divák je doslova vhozen do života těch dvou a na nás s Vandou bylo, aby uvěřil tomu, co mezi nimi je. Aby z gest a nenápadných doteků vyčetl, že ať se stane cokoliv, ti dva prostě budou stát při sobě,“ sdělil Ernest, který pro film společně s Danielem Šubrtem nahrál a nazpíval tři písně.

Na herečku Chaloupkovou ve filmu čekalo množství eroticky odvážných scén, přičemž v několika záběrech měla pornodublérku. V rámci přípravy také zavítala na livechaty. „Myslím si o sobě, že mě něco hned tak nerozhází, ale když jsem viděla, co všechno tam lidé po dívkách chtějí a co všechno jsou dívky za peníze ochotné podstoupit, zaujalo mě téma filmu ještě víc,“ konstatovala.

Tvůrci chtěli příběh situovat do univerzálního městského prostředí, proto jej natáčeli v Kladně a Ostravě. „V obou městech jsou fotogenická místa s úžasnou atmosférou a kameraman Václav Tlapák si se snímáním a způsobem svícení skutečně vyhrál, takže i když jde o relativně komorní psychologický film, diváci se mají na co těšit,“ podotkl Laňka.

Režisér a scenárista Laňka stojí za celovečerním filmem Spolu, ve kterém zpracoval téma rodin s handicapovanými členy, ale také za thrillerem Poslouchej, který se promítal na zahraničních filmových festivalech. Pro televizi Prima natočil seriál Hvězdy nad hlavou a komediální gangsterský seriál Bodyguardi. V současné době pracuje na filmu Útěk podle předlohy scenáristy a spisovatele Oty Hofmana.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.