Aktualizace: 6.03.2024 12:56

Praha – Letošní festival Colours of Ostrava nabídne hudební projekty z více než tří desítek zemí. Na sedmi scénách vystoupí 70 zahraničních kapel a několik desítek domácích interpretů. Multižánrový festival ve dnech 17. až 20. července v industriálním areálu Dolních Vítkovic představí world music, rock, blues, pop, elektroniku, punk, jazz, soul, funk a další hudební styly. Mezi hlavními hvězdami festivalu budou americký zpěvák Lenny Kravitz nebo popová hvězda Sam Smith. Novináře o tom dnes na tiskové konferenci v Praze informovala ředitelka festivalu Zlata Holušová.

„Baví nás objevovat zajímavá jména napříč různými hudebními žánry a obzvlášť velkou radost máme z umělců, které uvádíme v Česku poprvé. Při pohledu na aktuální line-up je takových kapel více než polovina,“ uvedl dramaturg festivalu Filip Košťálek.

K dosud zveřejněným hvězdám, mezi kterými je rocková skupina Queens of the Stone Age, dnes pořadatelé oznámili další vystupující umělce. Mezi ně patří švédská popová zpěvačka Zara Larssonová, americké duo Sofi Tukker nebo jamajský zpěvák Sean Paul. „Věřím, že jsme sestavili opravdu silný program, o čemž svědčí 19 Grammy a 68 nominací na toto ocenění, které mají naši interpreti na kontě,“ podotkla Holušová.

Své místo mají na festivalu také domácí umělci. Mezi dosud ohlášenými jmény jsou Mig 21, Lenny, D.Y.K., Tata Bojs, Aneta Langerová, Bratři Ebenové nebo Lake Malawi. Více informací se nachází na stránkách festivalu.

Již posedmé se v rámci Colours of Ostrava uskuteční mezinárodní diskusní fórum Meltingpot. Na 11 scénách vystoupí přes 250 řečníků věnujících se různým oborům. Mezi přední zahraniční hosty patří profesor psychologie a behaviorální ekonomie Dan Ariely, spisovatel Irvine Welsh nebo astronautka Meganne Christianová. Z českých hostů Meltingpotu by měli vystoupit psychiatr Jiří Horáček, náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel Řehka nebo fyzička Dana Drábová.

Na třech scénách se během Colours of Ostrava odehrají divadelní představení. Očekávanou událostí bude inscenace Marta, příběh zpěvačky Marty Kubišové, za nímž stojí tým scenáristky a producentky Daniely Sodomové a režisérky Adély Laštovkové Stodolové. Dále se návštěvníci mohou těšit na humornou inscenaci The Legends od Lunetic z dílny pražského divadla NoD nebo improvizující umělce z Losers Cirque Company. Dále program nabídne Radima Vizváryho, Vosto5, Divadlo Husa na provázku a další.

V areálu Dolních Vítkovic se festival koná od roku 2015, celkově se letos jedná o 21. ročník. Limitovaná edice vstupenek je do 31. března k dispozici za 3990 korun, poté cena poroste až na 4190 korun. Loňský festival navštívilo neoficiálně přibližně 40.000 lidí, přesný počet pořadatelé neoznamují.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.