Aktualizace: 17.02.2024 00:00

Praha – Hokejisté Třince zvítězili ve šlágru 45. kola extraligy v Hradci Králové 3:2. Druhá Sparta vyhrála na ledě Olomouce 4:2 a ztrácí na Pardubice jen dva body. Českobudějovický útočník Brant Harris zaznamenal hattrick a asistenci při vítězství 7:5 ve Vítkovicích. Sérii 17 proher utnulo Kladno, které zdolalo v Brně Kometu 3:2 v prodloužení.

Čtvrtá a poslední repríza loňského finále v základní části extraligy skončila třetím vítězstvím mistrovského Třince. Oceláři přišli v Hradci Králové o dvoubrankový náskok, který jim zařídil Martin Růžička, ale po rozdílovém gólu dalšího útočníka Libora Hudáčka z 36. minuty už vedení 3:2 udrželi. Plný zisk si připsali popáté za sebou.

Sparťané vyhráli v Olomouci 4:2 a uspěli pošesté za sebou, pokaždé navíc již v základní hrací době. Pražané tak překročili stobodovou hranici a stáhli náskok Pardubic v čele extraligy na dva body, Dynamo však má dva zápasy k dobru. Hanáci nevyužili příležitost se bodově dotáhnout na osmý Hradec Králové a zůstávají devátí.

Hokejisté Českých Budějovic si vítězstvím ve Vítkovicích zachovali reálnou naději na přímý postup do čtvrtfinále. Hrdina zápasu Harris dal v třetí části za stavu 4:4 i dva klíčové góly Jihočechů. Vítkovice smazaly manko 0:3, ale nakonec stejně neuspěly.

Kladenští Rytíři otočili duel v Brně a výhrou 3:2 v prodloužení ukončili sérii 17 porážek, která je nelichotivým klubovým rekordem. O dvou bodech pro Kladno, které po první třetině prohrávalo 0:2, rozhodl v čase 60:53 Jaromír Pytlík. Brňané sice bodovali doma podeváté za sebou, ale promarnili možnost poskočit na čtvrté místo. Ve vyrovnaném středu tabulky jim patří šestá pozice.

Hráči Litvínova zvítězili na ledě předposlední Mladé Boleslavi 3:2. Severočeši zabrali po třech porážkách a dotáhli se bodově na čtvrtý Liberec. Vítězný gól vstřelil útočník Andrej Kudrna, jenž ve 38. minutě zvýšil na 3:1. Domácí po sérii tří výher vyšli podruhé za sebou naprázdno, na poslední Kladno mají náskok deseti bodů.

Již v říjnu si předehráli zápas hokejisté Liberce a Karlových Varů (1:2 po sam. nájezdech), v pondělním souboji vyhrály Pardubice v Plzni 3:1.

45. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera – Banes Motor České Budějovice 5:7 (1:3, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 10. Lakatoš (Auvitu), 27. Chlán (Auvitu, Prčík), 29. Roberts Bukarts (Peterek, Krieger), 35. Fridrich (M. Barinka), 59. Rihards Bukarts (Auvitu, Claireaux) – 1. Ordoš (Gulaš, Kondelík), 1. Harris (Kachyňa, M. Beránek), 4. Přikryl (Koláček, Gulaši), 34. Vopelka (Harris, Koláček), 50. Harris (F. Přikryl, Valský), 58. Harris (Kubík), 59. F. Přikryl (Kubík, Hrachovina). Rozhodčí: Mejzlík, Stano (SR) – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 2:2, navíc Gulaši (České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4599.

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Pyrochta (Lantoši), 58. O. Roman (Lantoši, Pyrochta) – 12. Kirk (Jaks), 15. O. Kaše (D. Kaše, Czuczman), 38. A. Kudrna (Demel, Czuczman). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Pitule – Zile oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 3011.

HC Kometa Brno – Rytíři Kladno 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. A. Zbořil (Okál), 19. Kollár (K. Pospíšil, J. Kos) – 35. Tralmaks (Sideroff, Klepiš), 50. M. Procházka (Melka, Klepiš), 61. Pytlík (Slováček, Klepiš). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Rampír, Blažek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Estephan (Blain, Lalancette), 29. T. Pavelka (Blain, Estephan) – 9. M. Růžička (Kundrátek, A. Nestrašil), 12. M. Růžička (Voženílek, A. Nestrašil), 36. L. Hudáček (Marinčin). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5019.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Anděl (Orsava, T. Černý), 43. Anděl (Plášek, Rašner) – 9. Irving (M. Forman, Sobotka), 39. Řepík, 52. K. Hrabík (D. Vitouch), 60. M. Forman (J. Lajunen). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).