Praha – Hokejisté Pardubic porazili ve šlágru 8. kola Tipsport extraligy Litvínov 3:1 a ukončili jeho rekordní vítěznou sérii. Severočeši ovládli předchozích sedm zápasů v základní hrací době. O výhře Dynama rozhodl ve 49. minutě útočník Lukáš Radil, poslední slovo měl při power play soupeře Martin Kaut. Východočeši uspěli po dvou nezdarech a posunuli se na druhé místo tabulky, na vedoucí Litvínov ztrácejí pět bodů.

Třetí už je Sparta, která otočila zápas v Mladé Boleslavi. Domácí vedli po trefě Dominika Lakatoše, ve třetí třetině ale nejprve vyrovnal Valtteri Kemiläinen a v čase 59:00 rozhodl Kryštof Hrabík. Bruslařský klub utrpěl v sedmém utkání v ročníku teprve druhou porážku a je čtvrtý.

Teprve třetí výhru v sezoně si připsal mistrovský Třinec, který porazil Liberec 6:3. Bílí Tygři sice smazali tříbrankové manko, ale v 57. minutě vstřelil vítěznou branku Ocelářů obránce Tomáš Kundrátek. Slezané poté přidali dva góly při power play soupeře.

Karlovy Vary zdolaly Brno 5:4 v prodloužení, vítězný gól zaznamenal v čase 62:57 útočník Vít Jiskra. Západočeši bodovali po třech zápasech a opustili poslední místo v tabulce. Dva góly dal Ondřej Beránek, dvakrát se ve vyrovnané bitvě trefil i hostující Marek Ďaloga.

Olomouc porazila Hradec Králové 4:1 a navázala na středeční domácí výhru nad Spartou. Na vítězství Hanáků měl zásadní podíl útočník Silvester Kusko, který si připsal hattrick. Východočeši prohráli i čtvrtý duel na kluzištích soupeřů v sezoně.

8. kolo hokejové Tipsport extraligy:

HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 32. Šustr (M. Kaut), 49. Radil (T. Zohorna, Herčík), 59. M. Kaut (Smejkal) – 30. Pekař (D. Kaše). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 9892.

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Lakatoš (A. Čech, Jánošík) – 51. Kemiläinen (Krejčík, Lajunen), 59. K. Hrabík (Forman, Irving). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Frodl, Hynek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4016.

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 22. Addamo (Teplý, Kundrátek), 35. Sikora (Teplý, Kundrátek), 36. Hudáček (Daňo), 57. Kundrátek (Kurovský), 59. Daňo (Cienciala), 60. Hrehorčák (Adámek, Dravecký) – 37. Filippi (Faško-Rudáš, Ivan), 47. J. Vlach (A. Musil), 49. Filippi (Lantoši, Melancon). Rozhodčí: Šír, Cabák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4705.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Kusko (T. Černý, Doktor), 37. Kusko (Fridrich, Sirota), 41. Fridrich (Nahodil, Plášek), 52. Kusko – 52. R. Pavlík (A. Novotný). Rozhodčí: Vrba, Stano – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4447.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 5:4 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Čihař (Černoch, O. Beránek), 23. O. Beránek (Černoch, Reunanen), 40. Reunanen (O. Procházka, T. Redlich), 48. O. Beránek (Mamčins, Plutnar), 63. Jiskra (Gríger, Reunanen) – 9. Marcinko (Beuadin), 25. Ďaloga (K. Pospíšil, Marcinko), 46. Flek (K. Pospíšil), 56. Ďaloga (K. Pospíšil, Marcinko). Rozhodčí: Hribík, Šindel – Ondráček, Štěpánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4233.

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň,

17:30 Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice, BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov.