Aktualizace: 21.01.2024 11:10

Jasná (Slovensko) – Lyžařka Martina Dubovská postoupila do druhého kola slalomu Světového poháru v Jasné z 21. místa. Druhá česká reprezentantka Adriana Jelínková jízdu nedokončila a vypadla. Před druhým kolem, které začne ve 12:15, vede americká hvězda Mikaela Shiffrinová.

Dubovská zaznamenala čas 55,87 a za vedoucí ženou průběžného pořadí Světového poháru Shiffrinovou zaostala o 2,96 sekundy. Jelínková mohla podle mezičasů pomýšlet na postup, ale po chybě jízdu nedokončila.

Shiffrinová, která už v Jasné triumfovala v letech 2021 a 2016, má po prvním kole náskok půl sekundy před Zrinkou Ljutičovou z Chorvatska. Melanie Meillardová ze Švýcarska na třetí příčce už zaostává o 1,35 sekundy.

Shiffrinová bude ve druhém kole útočit na 95. výhru v kariéře. Na dosah má také nový rekord v počtu umístění na stupních vítězů v jedné disciplíně, o který se momentálně dělí se slavným Švédem Ingemarem Stenmarkem. Oba mají v SP na kontě 81 medailových závodů.

Na startu chyběla slovenská favoritka Petra Vlhová, která si v sobotním obřím slalomu v Jasné poranila vazy v pravém koleně. Pro druhou ženu průběžného pořadí slalomu i celkového Světového poháru předčasně skončila sezona.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.