Aktualizace: 10.07.2024 12:31

Praha – Několikanásobná držitelka ceny Anděl kapela Druhá tráva oslaví 33 let na scéně koncerty v Praze a Brně. O podobě playlistu budou moci rozhodnout fanoušci na stránkách skupiny. Svůj zatím největší samostatný koncert odehraje Druhá tráva 5. prosince v pražském Foru Karlín. O den později zamíří do brněnského Mahenova divadla. ČTK o tom za kapelu informoval Roman Helcl.

Druhá tráva na koncertech využije projekce a pódiový design, na kterých spolupracuje s animátorkou Lindou Arbanovou. Sestavu na obě představení navíc posílí o další hráče a hosty. „Jejich jména budeme zveřejňovat postupně,“ uvedl manažer kapely David Němeček.

Fanoušci Druhé trávy se do příprav obou koncertů mohou zapojit už nyní. Skupina spouští anketu, ve které mohou hlasovat, co by na nich chtěli slyšet. „Zpěvák a textař Robert Křesťan předvybral více než devadesát skladeb. Jsou tam i takové, které kapela dlouho nebo dokonce vůbec nikdy naživo nehrála. Každý může vybrat pět svých oblíbených,“ uvedl Němeček.

Druhá tráva je řazena mezi špičku na folk & country scéně v Česku a na Slovensku. Svoje poslední album vydala před dvěma lety. Nahrávka nazvaná Díl druhý byla následovníkem cenou Anděl ověnčeného alba Díl první. Zatímco na jedničce převažují převzaté skladby, dvojka je postavená na autorských věcech. Epidemie koronaviru změnila plány Druhé trávy, která se chystala vydat nové řadové album v podobě dvojalbového projektu.

Album s názvem Díl první získalo zlatou desku. Přestože hudebníci nahrávku v době protipandemických opatření prodávali pouze přes vlastní webové stránky, dosáhli při jejím prodeji půlmilionového obratu.

Bluegrassovou Druhou trávu po celou dobu existence charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Jako jedna z mála českých kapel s příznivým ohlasem pravidelně absolvovala turné po Spojených státech amerických. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, jsou Peter Rowan, Tony Trischka nebo Charlie McCoy.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.