Aktual.: 13.09.2024 22:41

Berlín – Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce 3. kola německé bundesligy Heidenheim 4:2. Borussia se díky druhé výhře v sezoně posunula se sedmi body do čela tabulky právě před svého dnešního soupeře, jenž první dva duely ročníku vyhrál s celkovým skóre 6:0.

Góly v 17. a 41. minutě se na vítězství Dortmundu podílel Karim Adeyemi, jenž navíc ve 12. minutě přihrál na úvodní trefu utkání Donyellu Malenovi. Hosté dokázali dvakrát snížit na rozdíl jedné branky: ve 39. minutě hlavou Marvin Pieringer na 1:2 a poté Maximilian Breunig ve 74. minutě z penalty na 2:3. Výhru BVB nicméně pečetil v nastaveném čase z pokutového kopu za ruku střídající kapitán Emre Can.

Heidenheim našel prvního přemožitele až šestém soutěžním utkání v sezoně.

Německá fotbalová liga – 3. kolo:

Dortmund – Heidenheim 4:2 (17. a 41. Adeyemi, 11. Malen, 90+3. Can z pen. – 39. Pieringer, 74. Breunig z pen.).