Za zločin s obchodováním s lidmi dostal první obžalovaný tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let, druhý pak dvouletý trest s podmíněným odkladem na čtyři roky. Rozsudek je pravomocný.

Obžalovaní prohlásili vinu, soud ji po poradě senátu přijal. Mužům uložil tresty s dlouhou zkušební dobou, dále pak na život obou bude dohlížet probační úředník, u něhož se budou oba pravidelně hlásit.

Přísnější postih u jednoho z obžalovaných vyplývá z trestu, který dostal muž v minulosti u Okresního soudu v Náchodě za nelegální šíření filmů. K němu mu soud přidal peněžitý trest 50 tisíc korun, který mu uložil již náchodský soud.

Nenutili mě k tomu, řekla dívka

Šestnáctiletá dívka, s níž obžalovaní uzavřeli dohodu o prostituci, již v minulosti sexuální služby poskytovala.

„Říkali, že pracují na opravě domu a mohu tam s nimi bydlet. První obžalovaný přišel, že bychom mohli vytvořit falešný profil. Nafotili jsme nějaké moje fotky ve spodním prádle. Když někdo zavolal, šla jsem na zastávku, tam mě klienti nakládali a pak mě tam zase odvezli. Kdybych to nechtěla dělat, tak to prostě nedělám. Když se dařilo, tak jsem měla za den 4,5 klientů,“ četl u soudu její výpověď soudce Jan Šlosar.

Všechny peníze pak dávala prvnímu obžalovanému a pak se dělili. „Když byl dobrý den, vydělala jsem si 10 až 11 tisíc. Pak se kluci začali dohadovat o penězích. Potom jsem odjela,“ uvedla dívka, která je opět na útěku.

„Lituju toho, že jsem tam někoho zval a byl tam,“ uvedl první obžalovaný. „To se ani nemělo stát, stydím se za to,“ řekl druhý.

Obžalovaným hrozilo za obchodování s lidmi ve spolupachatelství 5-12 let ve vězení. „Tento zločin zahrnuje celou škálu možností. Dívka byla mladší 18 let, i když se věkem blížila plnoletosti. Nebyla k prostituci obžalovanými nucená a měla s ní opakovanou zkušenost. Nelze ale bagatelizovat jednání obžalovaných,“ řekl v odůvodnění rozsudku soudce Šlosar.

Soud neuložil nepodmíněný trest také proto, že oba obžalovaní mají několikanásobnou rodičovskou povinnost, řízení by tedy nemělo pozitivní vliv na chod jejich rodin.

Kvůli jejich vztahu k práci a lehkovážnému způsobu života nad nimi soud uložil dohled probačního úředníka. „Budete mu muset skládat účty z řádného života. Pokud se tu v průběhu zkušební doby, a ta je dlouhá, opět sejdeme, už budeme rozhodovat o vězení. Je na vás, jak dlouho si udržíte vzpomínku na dnešní den. Myslete na to, co vám hrozí a čemu byste případně vystavili své rodiny,“ uzavřel Šlosar.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.