Aktualizace: 23.02.2024 06:40

H. Králové/Liberec – Hladiny některých řek na severovýchodě Čech zůstávají po dešti zvýšené. Na dvou místech na Trutnovsku dosahují druhého povodňového stupně. Na dalších sedmi místech v Královéhradeckém a Libereckém kraji vystoupaly toky na první, tedy nejnižší stupeň. Vyplývá to z údajů na povodňovém webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kolem dnešních 06:00.

Druhého povodňového stupně, označovaného jako stav pohotovosti, dosahovalo dnes ráno Labe ve Vestřevi poblíž Hostinného a řeka Úpa v Trutnově. První stupeň platil na horním toku Labe ve Špindlerově Mlýně, na přehradách Labská a Les Království i ve Stanovicích na Trutnovsku.

Úpa dosahovala ráno prvního stupně ve Zlíči u České Skalice na Náchodsku. Na nejnižší povodňový stupeň vystoupala také Jizera v Železném Brodě na Jablonecku a v Jablonci nad Jizerou na Semilsku.

ČHMÚ ve čtvrtek vydal výstrahu před vydatnými dešti, která platí do sobotního poledne pro část severních a východních Čech a severu Moravy. Na severovýchodě Čech a také části jihozápadu Čech platí výstraha před nárůstem hladin toků na povodňové stupně.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.