Aktualizace: 15.02.2024 20:52

Milán – Prokuratura v Tridentu stíhá čtyřicetiletou ženu z České republiky, protože nechala v autě své děti bez dozoru a šla lyžovat. Napsal to dnes deník Corriere della Sera. Ženě hrozí za opuštění nezletilého dítěte trest až pět let vězení. Podobné případy nejsou mezi českými turisty v Itálii ojedinělé.

Podle deníku se událost stala začátkem tohoto týdne v lyžařském areálu Passo Brocón v Tridentsku. Žena odešla lyžovat a v autě nechala bez dozoru své dvě děti ve věku 13 let a čtyři roky. Starší dítě po nějaké době opustilo sourozence, který tak zůstal v autě sám. Mladší dítě bylo zavřené v autě zhruba hodinu a jeho pláč upoutal pozornost místních karabiníků, kteří vyhledali matku. Ta odůvodnila policii své jednání tím, že dítě zlobilo a nechtělo ji doprovázet na sjezdovku.

Ponechat bez dohledu dítě mladší 14 let je v Itálii trestným činem, za který hrozí šest měsíců až pět let vězení. Sazby se zvyšují, jestliže se dítě zraní či zemře. Přitěžující okolností podle italského trestního zákoníku je, pokud dítě opustí jeho rodič.

O případech, kdy čeští rodiče nechali na sjezdovkách bez dohledu své dítě, informovala italská média v uplynulých letech opakovaně. Před takovým počínáním varuje na svých webových stránkách i český konzulát v Miláně. „Nenechávejte své děti bez dozoru ani na lyžařské dovolené,“ zdůrazňuje diplomatický úřad.

 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.