Aktualizace: 8.02.2024 21:38

Londýn – Britskému králi Karlu III. se daří dobře, řekla dnes jeho manželka, královna Camilla podle agentury Reuters. Na veřejné akci se objevila poprvé od pondělka, kdy královský palác oznámil, že 75letý panovník trpí rakovinou. Camilla mluvila s lidmi na charitativním koncertu v katedrále v Salisbury v jižní Anglii. „Za daných podmínek se mu vede mimořádně dobře,“ řekla a dodala, že krále velmi dojaly dopisy a zprávy vyjadřující podporu, které mu lidé posílají.

Karlův starší syn a následník trůnu princ William ve středu poděkoval britské veřejnosti za milé vzkazy určené jeho otci. Poděkoval rovněž za podporu, kterou lidé projevují jeho manželce Kate, která nedávno podstoupila břišní operaci.

Kate zákrok absolvovala 16. ledna a pak dva týdny strávila v nemocnici. Mezitím král Karel III. byl na zákroku kvůli zvětšené prostatě. V pondělí Buckinghamský palác oznámil, že lékaři mu při testech zjistili rakovinu. Palác nezveřejnil, o jakou rakovinu jde, nejde však o karcinom prostaty. Král se po dobu léčby nebude účastnit veřejných akcí, v úřadování ale pokračuje, sdělil Buckinghamský palác.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.