Aktualizace: 22.02.2024 11:30

Barcelona – Slavný brazilský fotbalista Dani Alves byl odsouzen ke čtyřem a půl letům vězení za sexuální napadení. Ženě navíc musí zaplatit odškodné 150.000 eur (3,7 milionu korun). Verdikt dnes vynesl soud v Barceloně po třídenním procesu.

Prokuratura pro čtyřicetiletého bývalého obránce Barcelony, Paris St. Germain, Juventusu Turín nebo FC Sevilla požadovala devítiletý trest, právníci žalující strany dokonce dvanáct let. Alves se proti rozhodnutí může odvolat.

Alves byl obviněn, že loni v prosinci v barcelonském nočním klubu ženu sexuálně napadl. Vinu opakovaně popřel, podle něj s pohlavním stykem souhlasila. Předtím však majitel více než čtyř desítek trofejí, vítěz Copy América či olympijského turnaje dlouho tvrdil, že ji vůbec nezná. Svou verzi událostí několikrát změnil.

U soudu mimo jiné uvedl, že žena ho při tanci v klubu sváděla a dobrovolně s ním poté šla na toaletu, kde spolu měli sex se vzájemným souhlasem. Původní popření styku vysvětlil Alves snahou zachránit své manželství. Třiadvacetiletá žena svědčila u soudu zpoza zástěny a se zkresleným zvukem, aby byla zachována její anonymita.

„Bylo prokázáno, že oběť nedala svůj souhlas. Existuje důkaz, vedle svědecké výpovědi žalující strany, který dokládá, že došlo ke znásilnění,“ uvedl soud v prohlášení. „Jsme spokojeni, protože verdikt potvrdil to, co tvrdíme celou dobu – oběť říkala pravdu a poté trpěla,“ doplnil právník David Saenz, jehož tým bude řešit, zda Alves dostal odpovídají trest.

Alves byl kvůli podezření ze znásilnění zatčen loni 20. ledna. Jeho žádost o propuštění na kauci byla kvůli riziku útěku několikrát zamítnuta. Brazílie nevydává své občany, pokud jsou odsouzeni v jiné zemi.

Sexuální skandál výrazně poškodil Alvesovu image charismatického šampiona, jenž během bohaté a dlouhé kariéry získal 42 trofejí. S Barcelonou vybojoval šest ligových titulů a třikrát vyhrál Ligu mistrů. Za brazilskou reprezentaci odehrál 126 utkání. V roce 2021 získal olympijské zlato v Tokiu a předloni v Kataru se zúčastnil potřetí mistrovství světa. Po vypuknutí aféry přišel o angažmá v mexickém klubu UNAM Pumas.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.