Aktual.: 5.10.2024 20:45

Londýn – Brankář Vítězslav Jaroš debutoval za Liverpool v anglické fotbalové lize, v níž se představil jako první český gólman od konce kariéry Petra Čech v roce 2019. V zápase 7. kola na hřišti Crystal Palace v 79. minutě nahradil zraněného Alissona, udržel čisté konto a přispěl k výhře 1:0. Manchester City porazil Fulham 3:2 a Arsenal zdolal Southampton 3:1. Oba týmy zůstaly bod za vedoucím Liverpoolem. Svěřenci Pepa Guardioly po reprezentační pauze doma přivítají pražskou Spartu v ligové fázi Ligy mistrů.

Jediný gól zápasu mezi Crystal Palace a Liverpoolem padl po devíti minutách, když Gakpo centrem našel Dioga Jotu, jenž se prodral kolem debutanta v dresu domácích Chalobaha a zblízka zakončil. Jedenáct minut před koncem musel střídat Alisson a do hry se jako sedmý český gólman v Premier League dostal Jaroš. Domácí si v závěru vytvořili tlak, ale Jaroš několika dobrými zákroky udržel čisté konto. Crystal Palace zůstal v lize bez výhry a je na sestupovém 18. místě.

Arne Slot se stal prvním trenérem „Reds“, jemuž se podařilo vyhrát devět z úvodních deseti soutěžních zápasů a pochválil Jarošův výkon. „Je velmi potěšující vidět, že i naše trojka může mít vliv na naše výsledky,“ řekl. Alisson bude kvůli zranění stehna chybět nyní reprezentaci ve dvou kvalifikačních zápasech o mistrovství světa, oznámil brazilský svaz.

Fulham šel proti City překvapivě do vedení, poté co ve 26. minutě Jiménez přihrávkou patou našel Pereiru a ten překonal brankáře Edersona. Hostům však vedení vydrželo pouhých šest minut. Po odraženém centru srovnal Kovačič. Chorvatský záložník pak krátce po začátku druhé půle poslal „Citizens“ do vedení a v 82. minutě vstřelil vítěznou branku domácích střídající Doku. Fulham o sedm minut později už jen snížil zásluhou Rodriga Munize.

Po nevýrazném prvním poločase se na Emirates Stadium dostal do vedení Southampton. V 55. minutě se trefil Archer. Vedení však netrvalo dlouho, protože Saka vybídl Havertze k vyrovnání o necelé čtyři minuty později. Střídající Martinelli v 69. minutě gólem zblízka skóre pro Arsenal otočil. Asistenci si opět připsal Saka, jenž sám v 88. minutě po chybě hostující obrany uzavřel skóre.

Arsenal stráví reprezentační přestávku na třetím místě se stejným počtem bodů jako má druhý Manchester City. Southampton je s jedním bodem předposlední.

West Ham porazil Ipswich 4:1 a v lize slavil tříbodový zisk po čtyřech zápasech. Tomáš Souček odehrál za vítěze celé utkání, Vladimír Coufal strávil třetí ligový duel v řadě mezi náhradníky. „Kladiváře“ poslal do vedení už v první minutě Antonio a těsně před poločasem se prosadil Kudus. Ve druhém poločase přidali trefy Bowen a Paquetá. Jedinou trefu nováčka z Ipswiche zaznamenal v šesté minutě Delap.

Anglická fotbalová liga – 7. kolo:

Crystal Palace – Liverpool 0:1 (9. Diogo Jota), Arsenal – Southampton 3:1 (58. Havertz, 69. Martinelli, 88. Saka – 55. Archer), Brentford – Wolverhampton 5:3 (2. Collins, 20. Mbeumo, 28. Nörgaard, 45.+2 Pinnock, 90. Carvalho – 4. Cunha, 26. Larsen, 90.+3 Ajt-Núrí), Leicester – Bournemouth 1:0 (16. Buonanotte), Manchester City – Fulham 3:2 (32. a 47. Kovačič, 82. Doku – 26. Pereira, 89. Rodrigo Muniz), West Ham – Ipswich 4:1 (1. Antonio, 44. Kudus, 50. Bowen, 69. Paquetá – 6. Delap), Everton – Newcastle 0:0.