Aktualizace: 2.03.2024 10:34

Lahti – Běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková při návratu do Světového poháru po čtyřech letech obsadila 36. místo na 20 km klasicky v Lahti. Závod s intervalovým startem vyhrála domácí Finka Krista Pärmäkoskiová.

Třiadvacetiletá Havlíčková dnes absolvovala první individuální závod v SP od ledna 2020 v Novém Městě na Moravě. Někdejší velký talent českého běžeckého lyžování se po letech zdravotních problémů a slabší výkonnosti vrátil do elitního seriálu v pátečním sprintu dvojic. S Barborou Antošovou těsně nepostoupily do finále.

V dnešním závodu byla Havlíčková jedinou Češkou a nechala za sebou devět soupeřek. Na vítězku ztratila 5:48,2 minuty.

Třiatřicetiletá Pärmäkoskiová porazila v těsném souboji o 1,9 sekundy Němku Victorii Carlovou a po šestileté pauze oslavila šesté vítězství ve Světovém poháru. Stupně zkompletovala další domácí reprezentantka Kerttu Niskanenová. Závod nevyšel vedoucí ženě SP Jessii Digginsové z USA, jež obsadila s tříminutovou ztrátou 21. pozici.

Muži jedou ve 12:00 SEČ.

Závody SP v běhu na lyžích v Lahti – 20 km klasicky:

Ženy: 1. Pärmäkoskiová (Fin.) 52:08,0, 2. Carlová (Něm.) -1,9, 3. Niskanenová (Fin.) -9,9, 4. Sundlingová (Švéd.) -20,3, 5. Matintalová (Fin.) -30,0, 6. Karlssonová (Švéd.) -54,3, …36. Havlíčková (ČR) -5:48,2.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 34 závodů): 1. Digginsová (USA) 2330, 2. Svahnová (Švéd.) 2093, 3. Karlssonová 1906, 4. Carlová 1752, 5. Brennanová (USA) 1668, 6. Niskanenová 1626,…15. Janatová 876, 50. Beranová 232, 75. Antošová (všechny ČR) 97, 128. Havlíčková 15.