Komerční prezentace Aktual.: 6.10.2024 19:50

Berlín – Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v utkání o první místo v bundeslize ve Frankfurtu 3:3, vyrovnávací gól dostali ve čtvrté nastavené minutě. Tabulku Bayern vede o skóre před Lipskem, které zdolalo Heidenheim na jeho stadionu 1:0 a po šesti kolech rovněž drží neporazitelnost. Frankfurt, jenž v Evropské lize hrál nerozhodně s Plzní a v listopadu ho čeká ještě souboj se Slavií, ztrácí na oba konkurenty bod a je třetí.

Ve Frankfurtu v 15. minutě propálil pětici bránících fotbalistů na malém vápně Kim Min-če, ale zanedlouho vyrovnal Marmúš a další rychlý protiútok domácích zakončil Ekitiké. Také druhý gól Bayernu byl podobný tomu prvnímu, ani tentokrát shluk frankfurtských hráčů brankáři Santosovi nepomohl.

Po změně stran poslal hosty do vedení 3:2 střelou k tyči dvaadvacetiletý francouzský středopolař Olise a Bayern mířil k vítězství. Jenže ve čtvrté minutě nastaveného času vyrovnal po dalším brejku nejlepší ligový střelec Marmúš, egyptský útočník skóroval poosmé v ročníku.

Lipsko v Lize mistrů dvakrát těsně prohrálo, ale v bundeslize se mu daří, v šesti zápasech dostalo pouze dva góly. Jeho obranu překonali jen mistři z Leverkusenu, ale nakonec stejně podlehli 2:3.

Hosté mohli jít na stadionu Heidenheimu do vedení v 52. minutě, ale Šeškův gól po přezkoumání videozáznamu neplatil kvůli předchozímu nedovolenému zákroku. Krátce poté rozhodl zápas střelou z úhlu belgický útočník Openda, který se prosadil počtvrté v sezoně. Heidenheim byl nejblíže k vyrovnání při Schöppnerově střele do břevna.

Německá fotbalová liga – 6. kolo:

Heidenheim – Lipsko 0:1 (59. Openda), Frankfurt – Bayern Mnichov 2:3 (22. a 90.+4 Marmúš, 35. Ekitiké – 15. Kim Min-če, 38. Upamecano, 53. Olise),

19:30 Stuttgart – Hoffenheim.