Komerční prezentace Aktual.: 24.10.2024 21:50

Benátky (Itálie) – Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvítězily ve 3. kole Evropské ligy na hřišti Benátek 86:66 a po druhé výhře v soutěži se přiblížily postupu ze skupiny D. České mistryně táhla znovu španělská reprezentantka María Condeová, která nasbírala 20 bodů. Double double za 19 bodů a 11 doskoků přidala po návratu její americká spoluhráčka Brionna Jonesová. Benátkám, které utržily první porážku v sezoně, nepomohlo 16 bodů Awak Kuierové.

Obhájkyně bronzu z USK zaznamenaly v prestižní soutěži druhou výhru po sobě a navázaly na týden staré domácí vítězství nad Györem (82:68). Spolu s Benátkami a Valencií mají na kontě pět bodů, Györ je se třemi body čtvrtý. Do další fáze postoupí tři nejlepší týmy a přenesou si s sebou i dosažené výsledky. Další zápas v Evropské lize čeká Pražanky v úterý doma proti Valencii.

Úřadující české mistryně měly na rozdíl od minulých zápasů k dispozici uzdravenou španělskou rozehrávačku Maite Cazorlaovou, po působení ve WNBA se k týmu připojila i Jonesová. Obě byly v základní sestavě a po necelých čtyřech minutách už měly na kontě čtyři body. První čtvrtinu vyhrály Pražanky 22:13.

Ve druhé desetiminutovce získaly svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové poprvé dvojciferný náskok. K Jonesové se střelecky přidala Condeová a obě hráčky nastřádaly do poločasu 11 bodů. Domácí tým držela autorka 16 bodů Kuierová, hráčky USK šly do kabin s jedenáctibodovým trhákem (48:37).

Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Benátky se snažily vrátit do zápasu, blíže než na rozdíl 11 bodů se ale nedostaly. Hráčky USK si před závěrečnou čtvrtinou vypracovaly patnáctibodové vedení a v závěru ho ještě navýšily. Vítězství o 20 bodů zpečetila v závěrečné minutě po nájezdu do koše Jonesová. Pražanky předčily soupeřky i v doskocích poměrem 43:28.

Evropská liga basketbalistek – 3. kolo:

Skupina D:

Benátky – ZVVZ USK Praha 66:86 (13:22, 37:48, 53:68)

Nejvíce bodů: Kuierová 16, Cubajová 12, Fassinaová 9 – Condeová 20, Jonesová 19, Ayayiová, Hofová a Cazorlaová po 9. Fauly: 20:13. Trestné hody: 5/4 – 23/21. Trojky: 10:7. Doskoky: 28:43.