Aktualizace: 29.01.2024 11:15

Mersin (Turecko) – Basketbalistky ZVVZ USK Praha zakončí v úterý na hřišti tureckého Mersinu základní část Evropské ligy. České šampionky, které již mají ve skupině B jistý postup z prvního místa, berou závěrečný duel proti druhému nejlepšímu celku jako dobrý test před únorovým čtvrtfinále. Utkání na palubovce obhájkyň stříbra začne v 17:30.

„Mersin byl favoritem naší skupiny. To, že skončí druhý, je jejich problém. Pro nás je určitě úspěch, že jsme před nimi. Nyní ale začínáme druhou část Euroligy a tou je play off. Tento zápas je jeho předzvěstí,“ řekla ČTK trenérka Natália Hejková. „Bereme to jednak jako test a také chceme vyslat signál před play off, že jsme připravení hrát i venku,“ doplnila.

První vzájemný zápas v této sezoně vyhrály Pražanky doma 71:67. České mistryně naposledy porazily v soutěži před vlastními fanoušky Boloňu 69:61, čímž si vylepšily bilanci na 11 výher a dvě porážky. Díky prvnímu místu narazí ve čtvrtfinále na čtvrtý celek skupiny A. V sérii na dva vítězné zápasy budou hrát první a případně třetí duel doma. První čtvrtfinálový zápas se odehraje 21. února.

Do Turecka odcestovaly hráčky už v neděli. „Jinak bychom to musely dát kvůli cestování bez tréninku, což jsme nechtěly,“ uvedla Hejková, která může naplno počítat s uzdravenou německou pivotkou Nyarou Saballyovou. V týmu chybí jen Veronika Voráčková. „Nedohrála zápas s Boloňou. Díky následné reprezentační přestávce by mohla mít nyní dva týdny na vyléčení zranění,“ podotkla slovenská trenérka.

Vedle Saballyové, která má průměr 13,1 bodu na zápas, se v soutěži daří také Australance Ezi Magbegorové (13,5). Nejlepší střelkyní Mersinu i celé soutěže je Američanka Marina Mabreyová s průměrem 20,2 bodu na zápas.

„Dozvěděli jsme se rovněž, že se nebude hrát ve velké, ale v malé hale. To nás trochu překvapilo a uvidíme, jak bude prostředí vypadat. V Turecku je ale vždycky dusno,“ dodala Hejková.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.